Sparingowo: wicemistrz Serbii pewnie pokonał Lechię Gdańsk

Na zakończenie zgrupowania w Gniewinie Lechia Gdańsk przegrała z Partizanem Belgrad 0:3. Od początku drużyna przygotowująca się do Ligi Europy prezentowała wyższą formę.

W tym artykule dowiesz się o:

Lechia Gdańsk wcześniej pokonała APOEL Nikozję 2:1. Tym razem od początku gdańszczanie grali w teoretycznie lepszym składzie. Ze względu na drobne urazy, nie mogli wystąpić Grzegorz Kuświk i Daniel Łukasik. Do pełnej sprawności nie wrócił jeszcze Michał Mak, a wciąż z Florencji nie przyszedł certyfikat Rafała Wolskiego. Co ciekawe Partizan za dwa tygodnie zainauguruje Ligę Europy i jego rywalem będzie zwycięzca dwumeczu Zagłębie Lubin - Sławia Sofia.

Początek meczu w Gniewinie był senny. Jedyną ciekawą akcję stworzył Flavio Paixao, który pobiegł prawą stroną boiska i strzelił na bramkę Partizana. Obronił jednak Bojan Saranov. Później dobrą interwencją popisał się Vanja Milinković-Savić przy strzale Nemanji Mihajlovicia.

Drużyna, w której występuje m.in. Miroslav Radović w końcu potrafiła udokumentować swoją przewagę. W 31. minucie po stałym fragmencie gry strzałem głową w okienko bramki Lechii popisał się Gregor Balażić było 1:0, chwilę później po akcji Marko Jankovicia trafił Walery Bożinow, były piłkarz Juventusu i Manchesteru City.

Od początku drugiej połowy drugi skład Lechii prezentował się bardzo pozytywnie. Najpierw po podaniu Milena Gamakowa piłkę głową strzelił Gerson, ale obronił serbski bramkarz. Chwilę później sam na sam z Saranovem wyszedł Juliusz Letniowski. Strzelił jednak wprost w bramkarza.

{"id":"","title":""}

W 60. minucie trener Partizana Ivan Tomić dokonał jedenastu zmian. Nie miało to jednak negatywnego wpływu na grę jego piłkarzy. Po znakomitym podaniu Petar Dżurićković podał do Dusana Vlahovicia. Ten bez najmniejszych problemów pokonał Damiana Podleśnego. Lechia nie potrafiła już odpowiedzieć i strzelić choćby honorowej bramki. Przed gdańszczanami jeszcze dwa mecze sparingowe - z pierwszoligowymi Drutex-Bytovią oraz Chojniczanką.

Lechia Gdańsk - Partizan Belgrad 0:3 (0:2) 0:1 - Balażić 31' 0:2 - Bożinow 36' 0:3 - Vlahović 69'

Lechia Gdańsk:

I połowa: Vanja Milinković-Savić - Grzegorz Wojtkowiak, Mario Maloca, Rafał Janicki - Michał Chrapek, Aleksandar Kovacević - Lukas Haraslin, Milos Krasić, Flavio Paixao - Sebastian Mila - Marco Paixao.

II połowa: Damian Podleśny - Paweł Stolarski, Gerson, Adam Chrzanowski, Miłosz Kałahur - Martin Kobylański, Adam Dźwigała, Milen Gamakow, Juliusz Letniowski, Bartłomiej Pawłowski - Adam Buksa.

Partizan Belgrad: Bojan Saranov (60' Marko Jobicić) - Miroslav Vulićević (60' Iwan Bandalowski), Gregor Balażic (60' Miladin Stevanović), Cedric Gogoua (60' Marko Jevtović), Miroslav Bogosavac (60' Nemanja Miletić) - Marko Janković (60' Petar Dżurićković), Darko Brasanac (60' Sasa Lukić), Everton Luiz (60' Sasa Marjanković), Nemanja Mihajlović (60' Marko Golubović) - Miroslav Radović (60' Dusan Vlahović) - Waleri Bożinow (60' Nebojsa Kosović).

Żółta kartka: Brasanac (Partizan).