Sparingowo: Drutex-Bytovia przegrała z Rumunami

Pierwszoligowa Drutex-Bytovia Bytów przegrała 0:2 z czwartym zespołem Rumunii - FC Viitorulem Constanta. Spotkanie odbywało się w Gniewinie, gdzie obie drużyny przebywają na obozie.

Michał Gałęzewski
Materiały prasowe

FC Viitorul Constanta w Gniewinie rozegrała już pięć spotkań. Drużyna, która przygotowuje się do 3. rundy eliminacji do Ligi Europy mierzyła się wcześniej z dwoma zespołami z Polski - Chojniczanką i Arką, a także z mistrzem Cypru - APOEL-em Nikozja i wicemistrzem Serbii - Partizanem Belgrad. Dla bytowian było to drugie spotkanie kontrolne, po meczu z Serbami.

Tomasz Kafarski zdecydował się sprawdzić 22 zawodników. W pierwszej połowie zagrali bardziej doświadczeni zawodnicy, a w drugiej szansę otrzymała młodzież, wspierana kilkoma starszymi kolegami. Od początku lepiej na boisku w Gniewinie wyglądał zespół z Rumunii. FC Viitorul strzelił jednego gola. Zdobył go Vlad Rusu. W zespole z I ligi najdogodniejszą sytuację miał Janusz Surdykowski.

Po zmianie stron czołowy rumuński zespół powinien strzelić więcej goli. Gerarda Bieszczada pokonał jedynie Doro Dumitrescu. Spotkanie zakończyło się ostatecznie rezultatem 0:2. Już w sobotę Drutex-Bytovia rozegra kolejny sparing. Tym razem rywalem bytowian będzie Lechia Gdańsk.

Drutex-Bytovia Bytów - FC Viitorul Constanta 0:2 (0:1)
0:1 - Rusu 37'
0:2 - Dumitrescu 68'

Drutex-Bytovia Bytów:

I połowa: Mateusz Oszmaniec - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz, Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut, Jakub Bąk, Kamil Wacławczyk, Jakub Serafin, Janusz Surdykowski, Mateusz Klichowicz.

II połowa: Gerard Bieszczad - Mateusz Kaba, Wojciech Wilczyński, Artur Formela, Michał Rzuchowski, Robert Mandrysz, Mario Cieślik, Krzysztof Kropidłowski, Bartosz Lachowicz, Maciej Błaszczkowski, Patryk Wolski.

FC Viitorul Constanca: Arpad Tordai - Sorin Radoi (82' Ioan Filip), Robert Hodorogea, Dragos Nedelcu, Bogdan Mitache, Dani Lopez (74' Florinel Coman), Paul Iacob, Carlo Casap, Alex Nimely (58' Doro Dumitrescu), Florin Tanase (58' Alexandru Stoica), Vlad Rusu (58' Alexandru Cicaldau).