Marcelo Bielsa porzucił Lazio Rzym po dwóch dniach. Argentyńczyk wyjaśnia dlaczego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Na zdjęciu: Marcelo Bielsa
Newspix / Na zdjęciu: Marcelo Bielsa
zdjęcie autora artykułu

Marcelo Bielsa w środę został trenerem Lazio Rzym, a zaledwie dwa dni później klub ogłosił zakończenie współpracy z Argentyńczykiem. Doświadczony szkoleniowiec ma pretensje do działaczy z Wiecznego Miasta.

W tym artykule dowiesz się o:

Przyczyną rezygnacji Marcelo Bielsy była opieszałość sterników Lazio Rzym na rynku transferowym. - Obietnice zostały złamane. Dostałem zapewnienie, że do 5 lipca zostanie pozyskanych czterech nowych zawodników, by mogli uczestniczyć od początku w okresie przygotowawczym. Lazio ogłaszając zatrudnienie mnie, zdawało sobie sprawę, że bez wzmocnień moja praca nie będzie miała sensu - wyjaśnił Argentyńczyk.

- Wielokrotnie powtarzałem, że przy moim stylu pracy potrzebuję spędzić sporo czasu z piłkarzami, by odpowiednio przygotować ich do sezonu - dodał Bielsa, zapewniając, że nie porzuca Lazio dla innego klubu bądź reprezentacji Argentyny. - Chcę podkreślić, iż nie mam żadnych innych ofert - stwierdził.

Którzy zawodnicy znajdowali się na liście życzeń Bielsy? Włoska prasa wymienia między innymi Ennera Valencię, Alexandre'a Pato, Jeremy'ego Morela, Rodrigo Caio, Jeana Beausejoura, Mauricio Islę oraz Floriana Thauvina. Klub podjął próbę pozyskania Pato i rozpoczął nawet negocjacje, ale nie zdążył ich sfinalizować przed otrzymaniem informacji od szkoleniowca o rezygnacji.

Lazio poprowadzi w nowym sezonie Simone Inzaghi, a Bielsa zostanie pozwany przez klub. Rzymianie chcą się domagać od trenera aż 50 mln euro!

ZOBACZ WIDEO Jerzy Engel: Styl gry Monaco będzie pasował Glikowi (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: