PP: awans Rakowa Częstochowa. Nowa strzelba trafiła Wisłę w 115. minucie

W jedynym zaplanowanym na piątek meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Raków Częstochowa pokonał 2:1 Wisłę Puławy. Zwycięskiego gola zdobył w dogrywce nowy napastnik II-ligowca Tomasz Płonka.

W nadchodzącym sezonie kluby zagrają na innych szczeblach. Przed rundą wiosenną oba były na miejscu premiowanym awansem w II lidze, ale na koniec rozgrywek świętowała tylko Wisła Puławy. Piłkarze Rakowa Częstochowa mogli więc z zazdrością spoglądać na swojego przeciwnika w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Po niepowodzeniu trener Marek Papszun przeprowadził zmiany w zespole. W jedenastce na Wisłę było pięciu nowych piłkarzy. W Rakowie mała rewolucja kadrowa, a u przyjezdnych zmiana szkoleniowca. Z pracy w Puławach zrezygnował Bohdan Bławacki.

W 5. minucie Wisła wyszła na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Mateusza Pielacha. Raków musiał zaatakować. Podobać mogły się pojedynki doświadczonych, ale wciąż przebojowych Piotra Malinowskiego i Sylwestra Patejuka. Ten pierwszy doprowadził do remisu w 41. minucie. Ładnie wrzucił piłkę lobem za plecy Andrzeja Witana.

Wynikiem 1:1 zakończyła się nie tylko pierwsza, ale również druga połowa. W 90. minucie piłka znalazła się co prawda w bramce Wisły, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Po chwili arbiter główny zakończył regulaminowy czas i zarządził dogrywkę. Gospodarze musieli wstrzymać się z radością.

Raków zapewnił sobie awans w 115. minucie. Grał już wtedy jedenastu na dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Pielacha. Karę gościom wymierzył Tomasz Płonka. Napastnik pozyskany ze Stali Stalowa Wola ma być nową strzelbą częstochowian. Trafiał już w sparingach, trafił w meczu o stawkę. Płonka był najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu.

W sobotę 17 meczów rundy wstępnej Pucharu Polski, a w niedzielę ostatni pojedynek Świtu Skolwin z Polonią Bytom. Przeciwnikiem Rakowa w następnej fazie będzie Chrobry Głogów.

Raków Częstochowa - Wisła Puławy 2:1 pd. (1:1, 1:1)
0:1 - Mateusz Pielach 4'
1:1 - Piotr Malinowski 41'
2:1 - Tomasz Płonka 115'

Raków: Tomasz Loska - Łukasz Góra, Błażej Cyfert, Tomas Petrasek, Patryk Szymański (46' Grzegorz Rogala) - Tomasz Margol, Rafał Figiel - Piotr Malinowski, Przemysław Mizgała (98' Filip Kowalczyk), Damian Warchoł (73' Maciej Pałaszewski) - Tomasz Płonka.

Wisła: Andrzej Witan - Łukasz Turzyniecki (46' Iwan Łytwyniuk), Mateusz Pielach, Michał Budzyński, Sebastian Duda - Sebastian Głaz, Arkadiusz Maksymiuk - Dawid Pożak (76' Tomasz Sedlewski), Piotr Darmochwał, Konrad Szczotka (69' Konrad Nowak) - Sylwester Patejuk.

Żółte kartki: Mizgała, Margol (Raków) oraz Pielach, Witan, Darmochwał (Wisła).

Czerwona kartka: Pielach (Wisła) /111' - za drugą żółtą/

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków Częstochowa pokona Chrobrego Głogów w Pucharze Polski?