Trzecie sparingowe zwycięstwo Liverpoolu FC. Rewelacyjny 16-latek

Liverpool FC w swoim trzecim meczu przed nowym sezonem Premier League ograł Wigan Athletic 2:0. Klub z Anfield zanotował zatem kolejne zwycięstwo.

Bartosz Zimkowski
Juergen Klopp PAP/EPA / PETER POWELL / Juergen Klopp

Wcześniej pokonał Tranmere 1:0 oraz Fleetwood 5:0. Teraz przyszedł czas na beniaminka The Championship, a wciąż w drużynie The Reds brakuje zawodników mających za sobą występy na Euro 2016. Po raz pierwszy pojawił się za to Philippe Coutinho, który grał na Copa America.

Liverpool FC nadal zatem występuje w mocno rezerwowym składzie, ale wygrywa. Z Wigan Athletic nie było jednak łatwo, chociaż po pierwszej połowie Coutinho mógł mieć na koncie dwie bramki, ale dwukrotnie trafił w poprzeczkę.

Na drugą połowę Juergen Klopp wpuścił na murawę aż dziewięciu nowych piłkarzy. Wśród nich byli Danny Ings oraz 16-letni Ben Woodburn. Najpierw do siatki trafił ten pierwszy wykorzystując dośrodkowanie Lazara Markovica. 180 sekund później gola zdobył już wspomniany nastolatek The Reds. Otrzymał prostopadłe podanie od Kenta i ładnie wykończył całą akcję.

Dla Woodburn był to drugi gol podczas tych przygotowań i tym samym postawił kropkę nad "i". Liverpool zwyciężył 2:0, a w Wigan w takim samym stosunku przegrało dzień wcześniej z Manchesterem United.

Wigan Athletic - Liverpool FC 0:2 (0:0)
0:1 - Danny Ings 70'
0:2 - Ben Woodburn 73'