AS Roma pokonała Liverpool FC, udany występ rywala Wojciecha Szczęsnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ETTORE FERRARI /
PAP/EPA / ETTORE FERRARI /

W rozegranym za oceanem meczu kontrolnym AS Roma pokonała 2:1 Liverpool FC. Gole dla włoskiego zespołu grającego jeszcze bez Wojciecha Szczęsnego strzelili Edin Dzeko i Mohamed Salah.

W tym artykule dowiesz się o:

W St. Louis jako pierwsi gola strzelili podopieczni Luciano Spallettiego. Błysnął Edin Dzeko, który wypracował sobie trochę przestrzeni na 20. metrze i płaskim strzałem w róg bramki nie dał szans Aleksowi Manningerowi. Spisywany przez wielu na straty po słabym sezonie 2015/2016 Bośniak pracuje na odzyskanie zaufania i miejsce w składzie Romy w meczach o punkty.

Wśród Włochów dobrze spisywał się Alisson, który o "jedenastkę" będzie już wkrótce rywalizował z Wojciechem Szczęsnym. Brazylijczyk parę razy ratował swój zespół, ale był bezradny, gdy przed przerwą po zgraniu Dejana Lovrena piłkę głową do siatki z bliska skierował Oluwaseyi Ojo.

Zwycięstwo Romie zapewnił po przerwie Mohamed Salah, który popisał się skuteczną dobitką strzału Dzeko. Później jeszcze Francesco Tottiemu niewiele zabrakło, aby podwyższyć rezultat na 3:1.

Dla zespołu Juergena Kloppa był to trzeci występ za oceanem. Wcześniej The Reds pokonali 2:0 AC Milan i ulegli 0:1 Chelsea. Roma przed powrotem do Europy zagra jeszcze towarzysko z Montreal Impact (4 sierpnia).

Liverpool FC - AS Roma 1:2 (1:1) 0:1 - Dzeko 29' 1:1 - Ojo 45+1' 1:2 - Salah 62'

Liverpool: Manninger (46' Mignolet) - Clyne (46' Alexander-Arnold), Lovren (46' Stewart), Klavan (46' Wisdom), Milner (46' Moreno, 80' Randall) - Can (46' Henderson), Wijnaldum (70' Brannagan) - Ojo (46' Marković), Mane (46' Lallana), Firmino (46' Coutinho) - Sturridge (46′ Ings).

Roma: Alisson - Florenzi (62' Torosidis), Manolas (75' Gyomber), Jesus, Emerson (78' Seck) - Nainggolan (62' Gerson), Paredes, Strootman (75' Perotti) - Salah (62' Iturbe), Dzeko (62' Totti), El Shaarawy (62' Ricci).

{"id":"","title":""}