Skromne zwycięstwo Realu Madryt nad Bayernem. Niemcy jeszcze bez Lewandowskiego

Real Madryt w trzecim występie (1:3 z Paris Saint-Germain, 3:2 z Chelsea FC) w turnieju International Champions Cup odniósł drugie zwycięstwo. Zespół Zinedine'a Zidane'a po golu Danilo pokonał 1:0 Bayern Monachium.

Konrad Kostorz
WP SportoweFakty / PAP/EPA/DANIELE MASCOLO

Towarzyski pojedynek w New Jersey nie dostarczył kibicom zbyt dużych emocji. Działo się mniej niż w dwóch wcześniejszych meczach Bawarczyków podczas turnieju rozgrywanego za oceanem: 3:3 z AC Milan oraz 4:1 z Interem Mediolan.

Drużyna Carlo Ancelottiego przed przerwą miała inicjatywę, jednak atakowała dosyć nieśmiało i nie stworzyła zbyt wielu okazji. Odnotować trzeba dobrą interwencję Kiko Casilli po strzale Thiago Alcantary oraz uderzenie Davida Alaby, po którym piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Roszady dokonane przez trenera Królewskich pomogły. Real po zmianie stron przeważał i miał sytuacje bramkowe. Świetnej szansy nie zamienił na gola Alvaro Morata, za to Isco do szczęścia zabrakło centymetrów - Hiszpan trafił w słupek. Dopiero w 79. minucie po indywidualnej akcji boczny obrońca Danilo mocnym uderzeniem zaskoczył nie najlepiej interweniującego Svena Ulreicha.

Real czeka teraz mecz o Superpuchar Europy z Sevilla FC (9 sierpnia), z kolei Bawarczycy 14 sierpnia zagrają o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund.

Bayern powróci wkrótce do ojczyzny, a wówczas do drużyny dołączą niemieccy uczestnicy Euro 2016 oraz Robert Lewandowski. Wszyscy otrzymali od sztabu szkoleniowego długie urlopy, by wypocząć po wyczerpującym sezonie 2015/2016. Możliwe zatem, że w spotkaniu z BVB jeszcze nie wystąpią.

Bayern Monachium - Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 - Danilo 79'

Bayern: Ulreich - Rafinha, Feldhahn, Martinez (77' Pantović), Alaba - Alonso (56' Benko), Thiago (88' Ozturk) - Lahm, Vidal, Bernat - Green.

Real: Casilla - Carvajal (63' Danilo), Varane (46' Nacho), Ramos (63' Lienhart), Marcelo (77' Tejero) - Rodriguez (46' Asensio), Casemiro (77' Llorente), Modrić (46' Kovacić) - Vazquez, Morata (77' Diaz), Isco (63' Odegaard).