Juventus Turyn bez zwycięstwa, Mandzukić i Dybala ponownie lepsi od Higuaina

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti
Getty Images / Gabriele Maltinti

Juventus Turyn w przedsezonowym meczu kontrolnym zremisował 2:2 z Espanyolem Barcelona. 90 minut rozegrał nowy nabytek mistrza Włoch Gonzalo Higuain i nie zdobył bramki.

Mario Mandzukić i Paulo Dybala zapisali na swoim koncie po golu oraz asyście w wygranym 3:2 pojedynku kontrolnym z West Ham United. W sobotę znów dali Massimiliano Allegriemu argumenty, by utrzymać miejsce w "jedenastce" - zarówno Chorwat, jak i Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców przeciwko Espanyolowi.

Gonzalo Higuain rozegrał całe zawody i zwłaszcza w pierwszej połowie miał kilka okazji, by zdobyć premierową bramkę dla Juventusu. Król strzelców Serie A nie imponował jednak w wykańczaniu akcji i wyraźnie nie znajduje się w wysokiej dyspozycji.

Wiele wskazuje więc na to, że piłkarz pozyskany za 90 mln euro w 1. kolejce ligi włoskiej usiądzie na ławce rezerwowych, a duet napastników utworzą Mandzukić z Dybalą. Juventus rozpoczyna walkę o kolejne Scudetto 20 sierpnia od rywalizacji z Fiorentiną.

Juventus Turyn - Espanyol Barcelona 2:2 (0:1) 0:1 - Baptistao 35' 1:1 - Mandzukić 54' 1:2 - Moreno 85' 2:2 - Dybala 90'

Skład Juventusu: Buffon (55' Neto) - Barzagli (46' Sandro), Benatia (46' Bonucci), Chiellini (60' Rugani) - Alves (46' Lichtsteiner), Lemina, Pjanić, Asamoah (73' Hernanes), Pereyra (46' Dybala) - Mandzukić (60' Pjaca), Higuain.

{"id":"","title":""}