II liga: Odra Opole i Puszcza Niepołomice wciąż niepokonane

Piłkarze Odry Opole wygrali 2:0 z Olimpią Elbląg, a Puszczy Niepołomice 1:0 z Radomiakiem Radom. Obie drużyny zakończyły 3. kolejkę na miejscu premiowanym awansem.

Na szczycie II ligi znalazł się klub z Opola. W pojedynku beniaminków Odra zadała Olimpii Elbląg dwa błyskawiczne ciosy. W 2. minucie Dawid Wolny wykorzystał nieporozumienie Bukackiego z Tułowieckim i wygrał pojedynek sam na sam z tym drugim. Po chwili prowadzenie na 2:0 podwyższył Łukasz Winiarczyk. Po pięciu minutach Odra mogła pilnować zaliczki, a jeden z jej wypadów nieomal zakończył się trzecim golem. Waldemar Gancarczyk trafił w słupek.

To pierwsze zwycięstwo Odry Opole w Elblągu i pierwsza porażka Olimpii u siebie od dwóch lat. Beniaminek ma siedem punktów i bilans goli 7:2. W tabeli wyprzedza Puszczę Niepołomice.

Drużyna Tomasza Tułacza zatriumfowała w środku tygodnia w Pucharze Polski z Koroną Kielce. Formę pokazała również w lidze i wygrała 1:0 z Radomiakiem Radom. Gola zdobył Maciej Domański w 50. minucie po błędzie Michała Grudniewskiego. Domański trafił do bramki przeciwnika we wszystkich meczach, w których wystąpił od początku sezonu.

Radomiak najpierw nie wykorzystał kilku sytuacji podbramkowych, następnie w ogóle przestał do nich dochodzić, a na domiar złego kończył mecz w dziesięciu. Czerwoną kartkę za niesportowy faul dostał Leandro. Drużyna prowadzona przez Wernera Liczkę jest w środku tabeli.