Wigry - Wisła: Kolejna wygrana Wigier. Historyczna porażka Wisły

Pięć bramek padło w Suwałkach, gdzie Wigry pokonały beniaminka zaplecza ekstraklasy 3:2. Była to pierwsza porażka Wisły Puławy w tym sezonie.

Michał Piegza

Piękny sen Wigier trwa. Zespół z Suwałk wciąż jest niepokonany w I lidze, a w piątkowy wieczór odniósł kolejne zwycięstwo. Zarazem była to pierwsza w historii porażka Wisły Puławy w I lidze.

Mecz mógł się doskonale rozpocząć dla gości, jednak strzał Sylwestra Patejuka obronił Heronim Zoch. W 10. minucie doświadczony zawodnik był bardziej precyzyjny i w sytuacji sam na sam wyprowadził beniaminka na prowadzenie.

Radość Wisły trwała zaledwie siedem minut. Wówczas w dobrej sytuacji znalazł się Miłosz Kozacz, który doprowadził do remisu. W 26. minucie Wigry objęły prowadzenie. Kolejny raz w meczu dobrym zagraniem popisał się Damian Kądzior, a Kamil Zapolnik nie zmarnował okazji.

Po stracie drugiego gola do ataku ruszyli goście, z kolei gospodarze szans zaczęli szukać w kontrach. Jednak to Wisła mogła doprowadzić do remisu, ale w 40. minucie strzał Patejuka był minimalnie niecelny.

Po zmianie stron Wigry zaczęły szanować piłkę, gospodarze zwalniali grę, ale w odpowiednim momencie potrafili ją przyspieszyć. Tak było w 68. minucie. Wówczas Mateusz Radecki podał do innego rezerwowego Łukasza Wrońskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Andrzejem Witanem.

Strata trzeciej bramki podłamała gości, którzy przestali wierzyć w osiągnięcie dobrego wyniku w Suwałkach. Wisłę stać było jeszcze na krótki, ale zbyt późny, zryw. W doliczonym czasie Dawid Pożak zdobył drugą bramkę dla beniaminka. Na więcej gościom zabrakło czasu.

Wigry Suwałki - Wisła Puławy 3:2 (2:1)
0:1 - Sylwester Patejuk 10'
1:1 - Miłosz Kozak 17'
2:1 - Kamil Zapolnik 26'
3:1 - Łukasz Wroński 68'
3:2 - Dawid Pożak 90+1'

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Jakub Bartkowski - Damian Kądzior, Damian Gąska (66' Łukasz Wroński), Rafał Augustyniak, Kamil Zapolnik (64' Mateusz Radecki), Miłosz Kozak - Kamil Adamek (86' Kuku).

Wisła Puławy: Andrzej Witan - Łukasz Turzyniecki, Sebastian Duda, Michał Budzyński, Iwan Litwiniuk - Sylwester Patejuk, Sebastian Głaz (73' Patryk Słotwiński), Konrad Szczotka (46' Mateusz Olszak), Piotr Darmochwał (66' Dawid Pożak), Bartosz Tetych - Konrad Nowak.

Żółte kartki: Augustyniak (Wigry) oraz Olszak, Słotwiński (Wisła).