Olimpia - Stal: pierwszy raz gospodarzy i gości

Olimpia Grudziądz pokonując Stal Mielec 3:1 odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dla beniaminka była to pierwsza porażka w rozgrywkach.

Michał Piegza

W pierwszych trzech kolejkach obydwa zespoły nie zaznały smaku zwycięstwa. Stal jednak była niepokonana. Szczególnie skoncentrowana do pojedynku przystąpiła drużyna gospodarzy. Pierwsze minuty były dość nerwowe, zawodnicy oddali kilka uderzeń, które nie miały prawa wpaść do bramki.

Po kwadransie na boisku rozegrała się mała tragedia. Przy próbie strzału przewrotką poważnego urazu ręki doznał Nildo i karetka odwiozła go do szpitala. Kontuzja napastnika widać wywarła wpływ na pozostałych zawodników, którzy długo nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu. Starał się Marcin Kaczmarek, ale jego uderzenia były niecelne. W 34. minucie strzał doświadczonego pomocnik świetnie obronił Tomasz Libera.

Po przerwie na boisku było dużo więcej emocji. Olimpia zaatakowała i w 56. minucie objęła prowadzenie. Jakub Łukowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Dariusz Kłus trafił do siatki.

Po stracie gola do ataku ruszyła Stal. W 63. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Krzysztof Kiercz. Kilkanaście minut później zmarnowana okazja zemściła się na beniaminku. Po wrzutce z rogu na 2:0 podwyższył Karol Angielski. Trafienie rozochociło Olimpię i w 85. minucie było 3:0. Mariusz Malec dograł do Kłusa, a ten zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Stal stać było w meczu na krótki zryw. W 87. minucie Kiercz wykorzystał swoją drugą w meczu okazję bramkową i uratował honor mielczan.

Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 3:1 (0:0)
1:0 - Dariusz Kłus 56'
2:0 - Karol Angielski 79'
3:0 - Dariusz Kłus 85'
3:1 - Krzysztof Kiercz 87'

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Kamil Kurowski (46' Jakub Łukowski), Damian Michalik, Adam Banasiak (52' Arkadiusz Kasperkiewicz) - Nildo (24' Karol Angielski).

Stal Mielec: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger - Szymon Sobczak, Piotr Marciniec, Jakub Żubrowski (65' Przemysław Lech), Kamil Radulj, Mateusz Cholewiak (73' Piotr Głowacki) - Sebastian Łętocha (62' Tomasz Prejs).

Żółte kartki: Banasiak, Łukowski (Olimpia) oraz Lech, Kiercz, Radulj (Stal).