El. MME 2017: Bence Mervo błysnął w kadrze

W meczu 8. kolejki el. MME 2017 Węgry pokonały 4:0 Liechtenstein, a dwie bramki dla Madziarów zdobył Bence Mervo ze Śląska Wrocław.

Maciej Kmita
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński

21-letni napastnik wpisał się na listę strzelców w 18. i 68. minucie. To jego pierwsze bramki w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2017 - czekał na nie do swojego piątego występu w rozgrywkach.

Bence Mervo rozegrał pełne 90 minut. Od pierwszego do ostatniego gwizdka wystąpił także Dominik Nagy, którego pozyskanie z Ferencvarosu Budapeszt ogłosiła w czwartek Legia Warszawa. Kapitan węgierskiej "młodzieżówki" przeniesie się na Łazienkowską 3 w zimowym oknie transferowym.

Po ośmiu spotkaniach Węgrzy mają na koncie 11 punktów i zajmują 4. miejsce w gr. 4. Liderem tabeli jest Portugalia, która zgromadziła 18 "oczek", ale rozegrała do tej pory tylko sześć spotkań.

W najbliższy wtorek Węgrzy zagrają towarzysko z Polską. Spotkanie odbędzie się w Lublinie.

Węgry U-21 - Liechtenstein U-21 4:0 (1:0)
1:0 - Mervo 18'
2:0 - Berecz 60'
3:0 - Mervo 68'
4:0 - Frick (sam.) 79'