Ligue 1: Mariusz Stępiński zadebiutował, ale jego drużyna doznała klęski

Mariusz Stępiński szybko zaliczył debiut w FC Nantes, ale nie będzie go wspominał zbyt dobrze. Drużyna Polaka poległa 0:3 z FC Metz.

Szymon Mierzyński
piłkarze FC Metz AFP / Na zdjęciu: piłkarze FC Metz
Były napastnik Ruchu Chorzów pojawił się w podstawowym składzie Kanarków i występował do 62. minuty, po czym zmienił go Emiliano Sala.

Mariusz Stępiński zagrał nieźle, starał się być aktywny, ale brakowało mu szczęścia. W 8. minucie sędzia nie uznał gola dla gospodarzy autorstwa Guillaume Gilleta, orzekając, że nasz reprezentant był na spalonym. Później uderzał już sam, lecz po jego główce piłka poleciała nad poprzeczką.

Miejscowi byli w niedzielę nieskuteczni. Znakomite zawody w szeregach rywala rozegrał natomiast Mevlut Erdinc i to jego hat-trick zapewnił FC Metz pełną pulę.

Ekipa z Nantes pozostaje z dorobkiem tylko trzech punktów i zajmuje 18. miejsce w tabeli.

FC Nantes - FC Metz 0:3 (0:2)
0:1 - Mevlut Erdinc 18'
0:2 - Mevlut Erdinc 45'
0:3 - Mevlut Erdinc (k.) 78'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)