Piłkarz 8. kolejki. Nazwisko wielkie, wejście - też. Javier Hernandez!

Nazywa się jak ten wielki piłkarz. Wejście do Ekstraklasy też ma wielkie. Javier Hernandez, tyle że z Hiszpanii nie z Meksyku, dwoma golami w Gliwicach pięknie przedstawił się polskiej publiczności. To nasz Piłkarz 8. kolejki.

Jacek Stańczyk
Newspix / Irek Dorozanski

Jak debiutować, to najlepiej w takim meczu. Szalonym, nieprzewidywalnym, którego dramaturgii nikt się nie spodziewał. Piast Gliwice prowadził z Górnikiem Łęczna 3:0, ale Javier Hernandez w 89. minucie najpierw "nawinął" obrońcę i bramkarza lewą nogą, strzelił gola prawą nogą. W szóstej minucie doliczonego czasu gry uderzył z pierwszej piłki i niemożliwe stało się możliwe.

Łęcznianie przeszli drogę od 0:3, do 3:3. Maciej Szmatiuk w przerwie mówił, że to, co wyrabiają on i jego koledzy, jest "szczytem bezczelności". Hernandez też był bezczelny. Do Lotto Ekstraklasy wszedł, rozbijając kopem drzwi. Na boisku pojawił się po przerwie.

Oddał dwa strzały i dwa były celne. Osiemnaście razy był przy piłce, jedenaście razy podawał, w tym dziewięć celnie.

- Miałem grać w środku pola i próbować nowych rozwiązań na rozegranie akcji. Asysty nie mam, ale za to strzeliłem dwa gole, które dały nam remis, więc początek jest dobry - mówił po meczu.

27-latek, który w Górniku Łęczna dostał koszulkę z numerem "10", poprzednio grał w Rumunii.