Anglia: debiut Pawła Wszołka i przegrana Queens Park Rangers 0:6

Paweł Wszołek zadebiutował w Queens Park Rangers, ale nie zaliczy tego wieczoru do udanych. Jego drużyna przegrała bowiem przed własną publicznością z Newcastle United aż 0:6.

Bartosz Zimkowski
Polak Paweł Wszołek (L) i Fin Joel Pohjanpalo (P) PAP / Maciej Kulczyński / Polak Paweł Wszołek (L) i Fin Joel Pohjanpalo (P)

Polski skrzydłowy do Queens Park Rangers trafił w ostatnim dniu okienka transferowego, ale nie mógł zadebiutować w weekend, ponieważ pauzował jeszcze za kartki z zeszłego sezonu z Serie A.

We wtorek w angielskiej The Championship rozgrywano siódmą kolejkę, QPR podejmowało spadkowicza Premier League Newcastle United. Paweł Wszołek oraz Ariel Borysiuk zasiedli na ławce londyńczyków, ale ten pierwszy już w 18. minucie pojawił się na murawie. Zastąpił kontuzjowanego Jamesa Percha.

Gospodarze przegrywali wówczas 0:1, ale kolejne fragmenty gry pokazały jaką przepaść dzielą oba zespoły podczas tego wieczoru. Sroki dominowały totalnie i dokumentowały to bramkami. Ostatecznie wygrały 6:0, Wszołek dograł mecz do ostatniej minuty, a Borysiuk nie pojawił się na murawie. Dla Newcastle było to piąte z rzędu zwycięstwo w lidze.

Czyste konto w barwach Ipswich Town zachował Bartosz Białkowski. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Derby County 1:0. Natomiast w Birmingham City zabrakło Tomasza Kuszczaka.