Michael Laudrup krytykuje Neymara

Były znakomity piłkarz Barcelony Michael Laudrup krytycznie ocenił zachowanie Neymara z końcówki sobotniego meczu z Leganes. Według Duńczyka Brazylijczyk nie powinien prowokować rywali.

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA / Juan Carlos Hidalgo

FC Barcelona wysoko pokonała CD Leganes CD Leganes 5:1 w sobotnim meczu 4. kolejki La Liga. Jedną z bramek dla gości zdobył Neymar, jednak to nie gol Brazylijczyka zwrócił uwagę Michaela Laudrupa.

Były znakomity pomocnik Barcelony, a także m.in. Juventusu Turyn i Realu Madryt przyznał, że nie podobało mu się zachowanie piłkarza w drugiej połowie. Jego zdaniem Brazylijczyk prowokował rywali zwodami i przetrzymywaniem piłki.

- Dlaczego zatrzymujesz się i wracasz z piłką na własną połowę? To prowokowanie, nie można tak grać przy wyniku 4:0. Należy oddać piłkę partnerowi lub grać do przodu - ocenił Duńczyk.

W jednej z takich sytuacji Neymar został ostro potraktowany przez pomocnika gospodarzy, Lluisa Sastre.