Michał Mak zadebiutował w 2. Bundeslidze. Wszedł z ławki i został zmieniony

Pozyskany przez Arminię Bielefeld z Lechii Gdańsk Michał Mak wystąpił w meczu 5. kolejki 2. Bundesligi z Hannoverem 96. Zespół polskiego pomocnika zremisował przed własną publicznością 3:3.

Konrad Kostorz

Michał Mak na placu gry pojawił się w 40. minucie w miejsce kontuzjowanego Christophera Noethe. Co ciekawe, debiutant nie dotrwał na murawie do końcowego gwizdka - w 82. minucie trener Arminii zdjął go z boiska i zastąpił defensorem, by obronić skromne prowadzenie. Wcześniej Mak został ukarany żółtą kartką.

Wśród gości wystąpił w pełnym wymiarze czasowym Artur Sobiech. Po kontuzji napastnika nie ma już śladu, ale forma reprezentantowi Polski jeszcze nie wróciła. Sobiech nie dochodził do klarownych sytuacji strzeleckich i bezpośrednio nie przyczynił się do zdobycia bramek.

Dramat w niedzielnym meczu przeżył obrońca Arminii Sebastian Schuppan, który zdobył dwie bramki samobójcze! To on uratował faworyzowanym gościom remis.

Dodajmy, że w spotkaniu Karlsruher SC z FC St. Pauli (1:1) wśród gości przez 81 minut grał Waldemar Sobota.

Arminia Bielefeld - Hannover 96 3:3 (2:1)
1:0 - Klos (k.) 26'
2:0 - Klos 31'
2:1 - Schuppan (sam.) 45+1'
2:2 - Karaman 69'
3:2 - Behrendt 79'
3:3 - Schuppan (sam.) 90+1'