PLA: Arsenal rozprawił się z Nottingham Forest. Grał Krystian Bielik

Arsenal pokonał na wyjeździe w Pucharze Ligi Angielskiej Nottingham Forest 4:0. W 87. minucie na murawie zameldował się Krystian Bielik.

Bartosz Zimkowski
Krystian Bielik Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Krystian Bielik

Niestety potwierdziły się informacje o Gabrielu Pauliście. Brazylijczyk wrócił szybciej niż się spodziewano i zabrał miejsce w podstawowym składzie Krystianowi Bielikowi. W innym przypadku to Polak byłby partnerem na środku obrony Roba Holdinga.

W drużynie Nottingham Forest wystąpił od pierwszej minuty Nicklas Bendtner, były gracz Kanonierów i starał się być aktywny, oddawał strzały i można było spodziewać się po nim największego zagrożenia.

Gospodarzom pary starczyło tylko do pierwszej bramki londyńczyków. W 23. minucie Granit Xhaka przymierzył z 30 metrów, piłka odbiła się od jednego z zawodników Nottingham, ale mimo to Vladimir Stojković powinien był sparować ją na korner. Nie zrobił tego i Xhaka w drugim spotkaniu z rzędu zdobył bramkę z dystansu.

W drugiej połowie Arsenal dorzucił trzy kolejne gole. Najpierw rzut karny wywalczył Chuba Akpom i na bramkę zamienił go Lucas Perez. Dla Hiszpana była to pierwsza bramka w barwach Kanonierów od momentu transferu z Deportivo La Coruna.

11 minut później Perez dorzucił kolejnego gola. Tym razem przepchał jednego defensora, później minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Wynik był już rozstrzygnięty i w 87. minucie na boisku pojawił się Bielik. Wystąpił nie jako defensywny pomocnik bądź stoper, ale prawy obrońca.

Wziął jednak udział w doliczonym czasie gry w bramkowej akcji Arsenalu. Podał piłkę do Pereza, który zgrał ją do Alexa Oxlade-Chamberlaina, a ten umieścił ją w siatce.

Arsenal zwyciężył 4:0 będąc zespołem dużo lepszym. Szkoda tylko, że Bielik zagrał tak krótko.

Nottingham Forest - Arsenal FC 0:4 (0:1)
0:1 - Granix Xhaka 23'
0:2 - Lucas Perez (k.) 60'
0:3 - Lucas Perez 71'
0:4 - Alex Oxlade-Chamberlain 90+4'

FC Barcelona vs Atlético Madryt oraz Real Madryt vs Villarreal – potęgi futbolu zagrają w tę środę w Eleven! Oglądaj NA ŻYWO od 19:55 online na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.