W Górniku Zabrze odetchnęli z ulgą. Niegroźna kontuzja Dawida Plizgi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Dawid Plizga
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Dawid Plizga

Dawid Plizga wtorkowy mecz 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Wigrom Suwałki zakończył już w 22. minucie. Pomocnik Górnika Zabrze narzekał na ból w kolanie, ale po badaniach wykluczono poważniejszy uraz.

Dawid Plizga to w tym sezonie jeden z czołowych graczy Górnika Zabrze. 30-letni pomocnik wystąpił we wszystkich dotychczasowych dziewięciu spotkaniach i zdobył w nich jedną bramkę. Miał jednak udział przy kilku innych golach strzelonych przez zabrzańską drużynę.

Plizga wybiegł w pierwszej jedenastce na mecz Pucharu Polski przeciwko Wigrom Suwałki. Jednak po kilku minutach potrzebował pomocy sztabu medycznego, a w 22. minucie przedwcześnie opuścił boisko.

Po przeprowadzeniu dokładnych badań u 30-latka wykluczono poważniejszy uraz. Kolano Plizgi jest lekko stłuczone i przeciążone, a przerwa w treningach wynosić będzie zaledwie kilka dni. - Może się zdarzyć, że na najbliższe spotkanie z Wigrami, które będziemy rozgrywać na wyjeździe jeszcze nie będę w pełnej dyspozycji, ale w następnych meczach powinienem już bez problemu wystąpić - przyznał Plizga.

Przypomnijmy, że w meczu 1/8 finału Pucharu Polski Górnik Zabrze przegrał przed własną publicznością z Wigrami Suwałki 0:2. Gole dla gości strzelili Kamil Zapolnik i Kamil Adamek.

{"id":"","title":""}