Chojniczanka - Pogoń: dwa gole w końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl /
Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl /

Trzy gole padły w Chojnicach, gdzie Chojniczanka 2:1 pokonała Pogoń Siedlce. Gole dla gospodarzy zdobywali Bartłomiej Niedziela oraz Andrzej Rybski, a dla gości z karnego Grzegorz Tomasiewicz.

Na pierwszą groźną akcję w meczu kibice czekać musieli do 8. minuty. Wówczas strzał Konrada Wrzesińskiego poszybował tuż ponad bramką. W kolejnych minutach na boisku trwała wyrównana walka. Groźnie pod bramką gości zrobiło się w 19. minucie, ale strzał Pawła Zawistowskiego był niecelny.

W 34. minucie Pogoń powinna prowadzić. Wrzesiński znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Budziłkiem, ale golkiper gospodarzy obronił strzał rywala! Chwilę później niecelne uderzenie oddał Daniel Gołębiewski.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach. W 44. minucie Mariusz Kryszak dograł do Bartłomieja Niedzieli, piłkę przepuścił Rafał Grzelak, a pomocnik Chojniczanki nie zmarnował okazji i na przerwę Chojniczanka zeszła prowadząc.

Chwilę po zmianie stron do remisu powinien doprowadzić Gołębiewski, który w świetnej sytuacji przestrzelił. Z kolei w 52. minucie po drugiej stronie boiska w bramkę nie trafił Jakub Biskup.

Przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania, ale w dobrej formie był Budziłek, który m.in. w 56. minucie obronił strzał Wrzesińskiego. Z kolei kwadrans później golkiper fenomenalnie zatrzymał uderzenie Piotra Kurbiela.

Wydawało się, że gol dla gości jest kwestią czasu. Tymczasem na dwie minuty przed końcem składna akcja gospodarzy zakończyła się golem Andrzeja Rybskiego, który wykorzystał dogranie Mariusza Podgórskiego.

Pogoń walczyła do końca i w doliczonym czasie zmniejszyła rozmiary porażki. Piotr Kieruzel sfaulował Grzegorza Tomasiewicza, a karnego wykorzystał sam poszkodowany. Na więcej siedlczanom zabrakło czasu.

Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce 2:1 (1:0) 1:0 - Bartłomiej Niedziela 44' 2:0 - Andrzej Rybski 88' 2:1 - Grzegorz Tomasiewicz (k.) 90+2'

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz - Jakub Biskup (87' Jakub Mrozik), Rafał Grzelak (81' Wojciech Lisowski), Paweł Zawistowski, Andrzej Rybski, Bartłomiej Niedziela (75' Patryk Mikita) - Filip Kozłowski.

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski (65' Cezary Demianiuk), Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński, Rafał Makowski (69' Piotr Kurbiel), Marcin Burkhardt, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur (79' Alban Sulejmani) - Daniel Gołębiewski.

Żółte kartki: Kosakiewicz (Chojniczanka) oraz Jędrych, Burkhardt, Chyła, Demianiuk (Pogoń).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).