Primera Division: Villarreal wciąż bez porażki! Świetna końcówka Celty Vigo

W Hiszpanii już tylko 3 zespoły nie zaznały goryczy porażki. W ramach 6. kolejki po komplet punktów sięgnęła jedna z nich - Villarreal. Popularne "Żółte Łodzie Podwodne" pokonały u siebie Osasunę Pampeluna. Zwycięstwo odniosła również Celta Vigo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Domenech Castello
Po remisie z Realem Madryt dobrą dyspozycję potwierdził zespół Villarreal. Podopieczni Frana Escriby pokonali ostatnią Osasunę Pampeluna 3:1, a zwycięstwo zagwarantowali sobie już w pierwszej połowie. Po 40 minutach gospodarze prowadzili bowiem 3:0.

Bardzo udane zawody rozgrywał Samuel Castillejo, który zaliczył 2 asysty. Ponadto premierowe trafienie w Hiszpanii zanotował Alexandre Pato, a w czołówce najlepszych strzelców utrzymał się Nicola Sansone (4. gol w sezonie).

Villarreal pozostaje jedną z trzech niepokonanych drużyn (obok Realu i Atletico) i zajmuje 4. miejsce z 2 punktami straty do lidera.

Dopiero w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Celta Vigo. Ekipa z Galicji w samej końcówce 2-krotnie pokonała bramkarza Espanyolu Barcelona. Swoje premierowe gole w nowym klubie zdobyli piłkarze sprowadzeni latem - Giuseppe Rossi oraz Pione Sisto.

Villarreal CF - Osasuna Pampeluna 3:1 (3:1)
1:0 - Alexandre Pato 5'
2:0 - Bruno Soriano 24'
3:0 - Nicola Sansone 39'
3:1 - Roberto Torres (k.) 45'

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 0:2 (0:0)
0:1 - Giuseppe Rossi 90+1'
0:2 - Pione Sisto 90+3'