Harry Kane po badaniach. Trzy tygodnie przerwy napastnika Tottenhamu

Harry Kane przeszedł już kompleksowe badania po tym, jak przed tygodniem doznał kontuzji kostki. Uraz nie jest poważny i napastnika Tottenhamu Hotspur czeka około trzech tygodni przerwy.

Łukasz Witczyk
Getty Images

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że Harry Kane z powodu kontuzji kostki będzie pauzował nawet osiem tygodni. Wieści te nie potwierdziły się po przeprowadzeniu badań lekarskich. Napastnika Tottenhamu Hotspur czeka przerwa, ale znacznie krótsza.

Kane do treningów ma wrócić za trzy tygodnie. - To dużo lepiej niż się spodziewaliśmy. Jesteśmy zadowoleni, że jego przerwa będzie trwała tak krótko. Trudno jednak powiedzieć, kiedy dokładnie będzie gotowy do gry - przyznał trener Tottenhamu, Mauricio Pochettino.

Angielski napastnik kontuzji doznał w rozegranym 18 września meczu Premier League pomiędzy Tottenhamem Hotspur i Sunderlandem. Pojedynek ten zakończył się triumfem gospodarzy 1:0. Gola na wagę wygranej zdobył właśnie Kane.