II liga: Warta Poznań zwolniła trenera ROW 1964 Rybnik

Warta Poznań odniosła drugie zwycięstwo na wyjeździe z rzędu i zarazem zrehabilitowała się po porażce z Legionovią Legionowo. Drużyna z Wielkopolski pokonała 2:1 ROW 1964 Rybnik. Pracę w klubie ze Śląska stracił trener Dietmar Brehmer.

Warta Poznań po raz drugi z rzędu w barażach o II ligę WP SportoweFakty / Warta Poznań po raz drugi z rzędu w barażach o II ligę

Szkoleniowiec beniaminka Tomasz Bekas narzekał na postawę swoich podopiecznych w poprzedniej kolejce. Do Rybnika Warta Poznań przyjechała co prawda spóźniona, ale naładowana energią, która pozwoliła wygrać 2:1.

Pierwsza połowa była generalnie wyrównana. Rybniczanie oddawali więcej strzałów, ale Warciarze ripostowali od czasu do czasu. Jedenastka z Wielkopolski, w której doszło do czterech zmian, była skuteczniejsza.

Zieloni wyszli na prowadzenie w 31. minucie po strzale Łukasza Białożyta, który zachował się sprytnie w zamieszaniu i wepchnął piłkę z bliska do bramki. Tuż przed przerwą Warta zaatakowała raz jeszcze i mogła zdobyć drugiego gola, gdyby Filip Brzostowski nie wdał się w drybling z Danielem Kajzerem.

Warcie skomplikowało zadanie trafienie samobójcze Jakuba Kiełba, ale potrafiła zareagować i doprowadzić do wyniku 2:1. W 72. minucie Tomasz Dejewski sfinalizował dośrodkowanie Białożyta z rzutu wolnego. Wcześniej szansę na zmianę wyniku miał Jan Paczyński, ale za długo składał się do strzału w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Dzięki drugiemu z rzędu zwycięstwu na wyjeździe Warta opuściła strefę spadkową i wyprzedziła w tabeli między innymi ROW 1964 Rybnik. Klub ze Śląska poinformował po meczu, że za porozumieniem stron rozwiązany został kontrakt z trenerem Dietmarem Brehmerem.

Brehmer został trenerem ROW 1964 Rybnik w czerwcu 2015 roku. Związany od lat z klubami ze Śląska szkoleniowiec bił się ze swoją drużyną głównie o utrzymanie. Problemem jego zespołu była stabilizacja formy, na co niedawno narzekał sam Brehmer. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie następcą 41-latka w Rybniku.

ROW 1964 Rybnik - Warta Poznań 1:2 (0:1)
0:1 - Łukasz Białożyt 31'
1:1 - Jakub Kiełb (sam.) 48'
1:2 - Tomasz Dejewski 72'

ROW: Daniel Kajzer - Paweł Jaroszewski, Szymon Jary, Tomasz Balul, Dawid Gojny - Mariusz Muszalik, Gabriel Nowak (80' Dawid Bober) - Sebastian Siwek (75' Marek Gładkowski), Paweł Polak (84' Dawid Drozdowski), Radosław Dzierbicki (70' Piotr Groborz) - Kamil Spratek.

Warta: Tomasz Laskowski - Krzysztof Biegański, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb - Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (88' Michał Cywiński) -Dominik Chromiński, Filip Brzostowski, Michał Ciarkowski (69' Nikodem Fiedosewicz) - Jan Paczyński (71' Łukasz Spławski).

Żółte kartki: Nowak, Spratek, Jaroszewski (ROW) oraz Brzostowski, Laskowski, Biegański (Warta).

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!