Zinedine Zidane wściekły. "Brakuje nam pokory!"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Mecz z Eibar (1:1) był już trzecim ligowym remisem z rzędu Realu Madryt. Hiszpańskie media informują, że zaraz po spotkaniu Zinedine Zidane wstrząsnął szatnią i przeprowadził z drużyną poważną rozmowę.

W tym artykule dowiesz się o:

Po bardzo udanym początku sezonu, Real Madryt złapał zadyszkę. Remisy, kolejno z Villarreal (1:1), Las Palmas (2:2) i Eibar (1:1) odebrały "Królewskim" pozycję lidera w La Liga. Po drodze był jeszcze podział punktów z Borussią Dortmund (2:2) w Lidze Mistrzów. Po remisie z Eibarem, trener Zinedine Zidane uznał, że najwyższy czas wstrząsnąć drużyną.

Jak ujawniły hiszpańskie media, zaraz po spotkaniu Francuz wygłosił przemowę, ostrzegając piłkarzy, że są zbyt pewni siebie, a największą przeszkodą do zwycięstwa są oni sami. - Nie jesteśmy skoncentrowani od samego początku, dlatego tracimy gole w pierwszych minutach. Na boisku czujemy się, jakbyśmy byli królami. Żeby wygrywać brakuje nam pokory! - miał powiedzieć swoim zawodnikom Zidane.

Po siedmiu kolejkach La Liga Real jest drugi za Atletico z takim samym dorobkiem punktowym. Do madryckiego duetu FC Barcelona traci tylko jeden punkt. Po przerwie na reprezentację "Królewscy" zagrają z Betisem (15 października), a trzy dni później zmierzą się z Legią Warszawa.