Graziano Pelle wyrzucony z reprezentacji Włoch

Graziano Pelle wykluczony z reprezentacji Włoch za nieokazanie szacunku selekcjonerowi Giampiero Venturze. Napastnik został zmieniony w 59. minucie meczu z Hiszpanią (1:1), schodząc z boiska nie podał ręki trenerowi.

Maciej Rowiński
PAP/EPA

Graziano Pelle wyszedł w podstawowym składzie na spotkanie z Hiszpanią. Po bramce Vitolo dla gości w 55. minucie meczu, selekcjoner Włochów Giampiero Ventura uznał, że musi coś zmienić w grze swojej drużyny. Cztery minuty po stracie gola, zdjął Pelle, a w jego miejsce wpuścił Ciro Immobile. Napastnik chińskiego Shandong Luneng schodząc z boiska zignorował selekcjonera i nie chciał mu podać ręki.

Za karę 31-latek został wyrzucony z reprezentacji. Giampiero Ventura w porozumieniu z włoską federacją zdecydował o wykluczeniu piłkarza z kadry drużyny narodowej na najbliższy mecz przeciwko Macedonii (9 października). Pelle jeszcze w piątek opuści zgrupowanie i wróci do Chin.

Mecz z Hiszpanią ostatecznie zakończył się remisem 1:1 po bramce Daniele De Rossiego z rzutu karnego. Pelle w reprezentacji rozegrał 20 meczów i zdobył 9 goli.

Ventura na pomeczowej konferencji nie chciał roztrząsać incydentu z 59. minuty spotkania. - Takie rzeczy się zdarzają. Myślę, że Graziano był wściekły na siebie i na swoją swoją grę bardziej niż ktokolwiek inny - powiedział trener.

Pelle jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o wyrzuceniu go z reprezentacji zdążył przeprosić za swoje zachowanie. "Niestety po raz kolejny popełniłem błąd. Moje zachowanie było nie do zaakceptowania. Za swoje czyny trzeba ponosić konsekwencje, a ja mogę tylko wziąć za to pełną odpowiedzialność. Z całego serca proszę wszystkich o wybaczenie" - napisał na swoim profilu na Instagramie.