Wisła - Miedź: pogrom w Puławach, hat-trick Forsella

W meczu 12. kolejki I ligi Wisła Puławy została na swoim stadionie rozgromiona przez Miedź Legnica 1:5. Dla puławian to najwyższa porażka w tym sezonie.

Łukasz Witczyk

Wisła Puławy po nieudanych ostatnich występach na stałe zadomowiła się w dolnych rejonach tabeli. Z kolei mająca wysokie aspiracje Miedź Legnica zamierzała odrabiać dystans do czołówki. Obie drużyny zapowiadały walkę o zwycięstwo, ale z obietnic wywiązali się jedynie legniczanie.

Goście od początku spotkania mieli przewagę. Już w 11. minucie Miedź wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Petteri Forsell. Był to dopiero początek koncertu przyjezdnych. W 20. minucie było 2:0 dla Miedzi. W polu karnym Wisły było ogromne zamieszanie, a piłkę do siatki wepchnął Łukasz Garguła.

Miedź nie zamierzała zwalniać tempa, a po graczach Wisły widać było, że stracone dwie bramki podziałały na nich demobilizująco. Legniczanie poszli za ciosem i przed przerwą zdobyli jeszcze dwie bramki. Strzelili je Grzegorz Bartczak oraz Petteri Forsell.

0:4 do przerwy - takiego wyniku nie wyobrażał sobie żaden z kibiców zgromadzonych na stadionie w Puławach. Wisła zawiodła oczekiwania swoich fanów. Po przerwie gospodarze grali nieco lepiej, ale nie zdołali odrobić choć części strat. Do tego w 56. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu zdobył Forsell.

Puławianie zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem. W 82. minucie Konrad Nowak wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył gola dla Wisły. Miedź dzięki wygranej zbliżyła się do ligowej czołówki, a puławian czeka trudna walka o utrzymanie.

Wisła Puławy - Miedź Legnica 1:5 (0:4)
0:1 - Petteri Forsell 11'
0:2 - Łukasz Garguła 20'
0:3 - Grzegorz Bartczak 29'
0:4 - Petteri Forsell 37'
0:5 - Petteri Forsell (k.) 56'
1:5 - Konrad Nowak 82'

Wisła Puławy: Witan - Hiszpański, Budzyński, Pielach, Litwniuk, Głaz (46' Darmochwał), Maksymiuk, Brzeski (62' Płonowski), Smektała, Patejuk (66' Olszak), Nowak

Miedź Legnica: Kapsa - Bartczak, De Amo, Midzierski, Trofinov, Daniel, Batin (83' Cierpka), Forsell, Garguła (90' Gardzielewicz), Bartkowiak (90' Karbowy), Rybicki.

Żółte kartki: Budzyński, Smektała, Maksymiuk, Olszak, Nowak (Wisła) oraz Batin (Miedź).