Ligue 1: Grzegorz Krychowiak wrócił do składu PSG. Mistrz Francji zwycięski

Grzegorz Krychowiak udanie wrócił do składu Paris Saint-Germain. Mistrz Francji sięgnął po trzy punkty, pokonując na wyjeździe AS Nancy Lorraine 2:1.

Szymon Mierzyński
AFP / Patrick Hertzog
Goście bardzo szybko ułożyli sobie mecz, bowiem po 18 minutach prowadzili 2:0. Gole zdobyli Lucas Moura oraz Edinson Cavani. Oba trafienia były dość kuriozalne. Pierwsze miało miejsce bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka została posłana w światło bramki i nikt nie przeciął dośrodkowania. Drugie natomiast padło po koszmarnym błędzie Michaela Cretiena, który w taki sposób odgrywał do swojego bramkarza, że wyszła z tego asysta.

Po przerwie gospodarze postraszyli faworyta, ale poza bramką Alou Diarry po rzucie wolnym nic już nie wskórali i zeszli z boiska bez punktów.

Grzegorz Krychowiak spędził na boisku 90 minut, a jego drużyna wygrała 2:1 i dzięki temu jest teraz wiceliderem Ligue 1. Do prowadzącego OGC Nice mistrz Francji traci cztery punkty.

AS Nancy Lorraine - Paris Saint-Germain 1:2 (0:2)
0:1 - Lucas Moura 13'
0:2 - Edinson Cavani 18'
1:2 - Alou Diarra 55'

AS Nancy Lorraine: Guy Roland Ndy Assembe - Joffrey Cuffaut, Erick Cabaco, Michael Cretien, Modou Diagne, Vincent Muratori, Dialo Guidileye (79' Christophe Mandanne), Alou Diarra, Benoit Pedretti (79' Youssef Ait Bennasser), Maurice Dale, Anthony Koura (61' Issiar Dia).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Marco Verratti, Grzegorz Krychowiak, Blaise Matuidi, Lucas Mour (76' Hatem Ben Arfa), Edinson Cavani (86' Jean-Kevin Augustin), Nanitamo Ikone (61' Adrien Rabiot).

Żółte kartki: Joffrey Cuffaut (AS Nancy Lorraine) oraz Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Mikael Lesage.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)