KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Marcin Mięciel przyznał się do winy

Były gwiazdor Legii przeprosił sędziego. Marcin Mięciel, obecnie trener młodzieży, zapewnia, że nie używał wulgaryzmów wobec arbitra po meczu młodzików: - Przyznałem się do słów, że sędzia jest śmierdzącym leniem - mówi nam.
Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski

Mięciel po spotkaniu swojej akademii piłkarskiej STF Champion z KS Raszyn (2:2) poszedł do szatni sędziego i wyraził swoje niezadowolenie z jego pracy. Młody arbiter, który niedawno ukończył kurs sędziowski, napisał w raporcie, co wydarzyło się po meczu dwunastolatków.

"Po meczu trener drużyny gości Marcin Mięciel wszedł do szatni sędziowskiej i używał w moim kierunku słów wulgarnych: "Ty kur..., nierobie pier..., weź się za robotę. Ty kur... zobaczysz, będziesz w supermarkecie pracował!". Trener nie chciał opuścić szatni mimo moich próśb. Po kilku minutach ubliżając mi opuścił szatnię" - napisał.

O zdarzeniu poinformował dziennikarz Paweł Kapusta.

ZOBACZ WIDEO Radović: To nasz najlepszy mecz w LM

W czwartek odbyło się posiedzenie Wydziału Dyscypliny MZPN w tej sprawie. - Pan Marcin Mięciel był obecny na posiedzeniu. Orzeczenie zostanie ogłoszone w przyszłym tygodniu - powiedziała nam Anna Matyjasiak, dyrektor biura MZPN.

Mięciel przyznał się do winy. W rozmowie z nami relacjonuje przebieg procesu.

- Wyjaśniliśmy, jak było naprawdę. Przyznałem się, że wszedłem do szatni sędziego. Nie powinienem tam pójść, to fakt. Przyznałem się również do słów, jakie wypowiedziałem. Mianowicie, że sędzia jest śmierdzącym leniem, amatorem i będzie pracował w supermarkecie. Z tym ostatnim stwierdzeniem wyszło trochę niefortunnie. Był to skrót myślowy, chodziło mi, że będzie po prostu ciężko pracował w życiu - tłumaczy nam Mięciel.

- Przeprosiłem sędziego przy wszystkich, podaliśmy sobie ręce. Chciałbym jednak sprecyzować, że nie wypowiedziałem wulgaryzmów, o których sędzia napisał w protokole. Dostarczyłem komisji film z całego meczu, nagrywany dwoma kamerami. Nie wyzywałem, nie przeklinałem. Komisja zapozna się z materiałem, przedyskutuje temat i podejmie decyzję - kontynuuje były piłkarz.

Mięciel najprawdopodobniej zostanie ukarany finansowo. Może zostać również zawieszony na kilka spotkań.

- Piłka nożna to emocje. Każdy się czasem "grzeje". Emocje trzeba studzić i może mój przykład będzie lekcją dla innych. Nigdy nie było na mnie skarg, trochę niefortunnie wyszło, że afera została aż tak rozdmuchana. Co najmniej jakbym kogoś uderzył. Mam nadzieję, że dojdziemy do kompromisu na linii sędziowie - trenerzy - rodzice - kończy Mięciel.

Czy Marcin Mięciel powinien zostać zawieszony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • marek westfal Zgłoś komentarz
  Mieciel to jest cham zamiast uczyć młodzież dobrego grania to uczy ich chamstwa za te wulgaryzmy powinien zostać odsunięty od meczy i surowo ukarany kasowo.
  • GREGIN Zgłoś komentarz
   Burak zawsze będzie burakiem, zacznij trenować, a nie gwiazdorzyć to sędzia nie będzie przeszkadzał . Nie zawsze "dobry" piłkarz równa się dobry trener. O kulturze tego pana nie warto
   Czytaj całość
   wspominać
   • intro Zgłoś komentarz
    Manuela za Mięciela
    • Jacek Drapiński Zgłoś komentarz
     za dużo jest sędziów piłkarskich nierobów w niższych klasach jak i klasach wyższych nie pomijając ekstraklasy .To że trenerom puszczają nerwy to wyraz szacunku dla młodzieży którą
     Czytaj całość
     szkolą a takie młode dupki adepci sędziowscy powinni naprawdę przechodzić szkolenie a nie tylko zapłacić i przebiec 400m w 2min. takie sędziowanie zostaje im póżniej we krwi i mamy takich sędziów nierobów nieuków tłuste zapuszczonych bez mózgów bez przygotowania fizycznego którzy zamiast być obiektywni są stronniczy i patrzą tylko na to żeby otrzymać dietę sędziowską . Gdzie jest komisja kwalifikacyjna tego nie chce wiedzieć bo było by to już za dużo . Marcin trzymaj się a twoi chłopcy na pewno zrozumieją i nauczą się odróżniać dobrego sędziego od patałacha .
     • zdzian Zgłoś komentarz
      Marny piłkarzyna to czemu ma być dobrym trenerem????
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×