Premier League: wielkie emocje na Old Trafford. Mourinho wyrzucony na trybuny, Man Utd znów dołuje

Jose Mourinho wyrzucony na trybuny, blisko 30 strzałów na bramkę Burnley FC, czerwona kartka dla Andera Herrery i błędy sędziowskie - tak wyglądał mecz Manchesteru United z beniaminkiem ligi (0:0).

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Alex Livesey
W środku tygodnia Jose Mourinho wystawił najsilniejszy skład przeciwko rezerwowemu Manchesterowi City. Wygrał skromnie 1:0, ale zakończył serię bez wygranej.

Teraz miał przełamać się w lidze, lecz zupełnie to nie wyszło. Mecz przeciwko Burnley miał dziwny przebieg. Totalną dominację miał Manchester United, wręcz zgniatał rywali, wpychał ich we własne pole karne, ale bramki nie strzelił. 37 razy uderzali piłkarze Czerwonych Diabłów na świątynie Toma Heatona. Ten bronił jak natchniony - m.in. jak bramkarz piłki ręcznej (zdjęcie powyżej), kiedy fantastycznie zatrzymał strzał Zlatana Ibrahimovicia.

Na domiar złego swojego dnia nie miał sędzia Mark Clattenburg. W pierwszej połowie w polu karnym upadł Matteo Darmian, ale sędzia nie wskazał na "wapno". Do scysji między nim a Mourinho musiał dojść w przerwie, ponieważ na drugą połowę Portugalczyk zasiadł na trybunach i tylko co chwilę wysyłał asystenta z nowymi wskazówkami.

Man Utd dalej nacierał, raz po raz atakował, ale za drugi bezmyślny faul z boiska został usunięty Ander Herrera. Tutaj sędzia się nie pomylił, lecz później znów wycięty w "szesnastce" rywali został Darmian. Clattenburg ponownie nie wskazał na "wapno". Mimo gry w osłabieniu gospodarze nadal byli stroną dominującą. Zwycięskiej bramki jednak nie strzelili.

Po tym remisie Manchester United zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli. W dziesięciu meczach zgarnął 15 punktów. Na czwartą lokatę spadł Tottenham Hotspur, który nie potrafił wygrać z Leicester City. Zaledwie remis z mistrzem Anglii można uznać za rozczarowanie, ponieważ Lisy w tym sezonie zawodzą. Pierwszą bramkę na boiskach Premier League strzelił Vincent Janssen. Holender zdobył już dwa gole w Pucharze Ligi, ale oba po rzutach karnych. Tak samo było w sobotnie popołudnie.

Wyniki sobotnich meczów 10. kolejki Premier League:

Manchester United - Burnley FC 0:0

Czerwona kartka: Ander Herrera /68' - za drugą żółtą/ (Man Utd).

Middlesbrough - AFC Bournemouth 2:0 (1:0)
1:0 - Gaston Ramirez 39'
2:0 - Stewart Downing 56'

Tottenham Hotspur - Leicester City 1:1 (1:0)
1:0 - Vincent Janssen (k.) 44'
1:1 - Ahmed Musa 48'

Watford FC - Hull City 1:0* (0:0)
1:0 - Michael Dawson (sam.) 83'

West Bromwich Albion - Manchester City 0:4 (0:2)
0:1 - Sergio Aguero 19'
0:2 - Sergio Aguero 28'
0:3 - Ilkay Guendogan 79'
0:4 - Ilkay Guendogan 90'

Mistrz kontra wicemistrz! W tę sobotę o 20:40 wielki Juventus FC podejmuje SSC Napoli Piotra Zielińskiego. Oglądaj NA ŻYWO w kanale Eleven na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.