Górnik Zabrze - Znicz Pruszków: emocje w Zabrzu i zaskakujący wynik

Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 0:1. Gospodarze przez większą część meczu grali w osłabieniu, a w drugiej części nie potrafili wykorzystać rzutu karnego.

Michał Piegza

Seria Górnika Zabrze zakończyła się. Spadkowicz z ekstraklasy przegrał na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Beniaminek prowadzenie mógł objąć w 14. minucie, kiedy Maksymilian Banaszewski wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego strzał obronił Grzegorz Kasprzik. Chwilę później po rzucie rożnym piłką w słupek trafił Maciej Mysiak. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach po drugiej stronie boiska tuż obok bramki strzelił Igor Angulo.

Zabrzanie starali się atakować, ale to akcje gości wyglądały dużo groźniej. Tempo meczu było dobre, jednak brakowało uderzeń na bramki. W 40. minucie sędzia wyrzucił z boiska Bartosza Kopacza, który ostro zaatakował gracza Znicza.

Po przerwie grający w przewadze beniaminek ruszył do ataku. W 46. minucie niewiele brakowało, aby Przemysław Kita trafił do bramki po precyzyjnym dograniu partnera. Kwadrans później kolejną okazję dla przyjezdnych zmarnował Aleksander Jagiełło. W bramce świetnie zachował się Kasprzik.

W 66. minucie zabrzanie powinni prowadzić. Sędzia podyktował rzut karny, ale Angulo nie potrafił pokonać Piotra Misztala! Mimo gry w osłabieniu zabrzanie atakowali, dłużni nie pozostawali im goście. W 81. minucie Znicz skontrował Górnika. Jagiełło dograł do Kity, a ten strzelił bramkę na wagę trzech punktów.

Zabrzanie starali się doprowadzić do wyrównania, ale do końca meczu nie zagrozili poważniej bramce Znicza.

Górnik Zabrze - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
0:1 - Przemysław Kita 81'

W 66. minucie Igor Angulo (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Misztal obronił).

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Szymon Matuszek, Bartosz Kopacz, Adam Danch, Rafał Kurzawa (85' Dawid Plizga) - Maciej Ambrosiewicz, Mariusz Przybylski, Erik Grendel (67' Adam Wolniewicz), David Ledecky (74' Szymon Skrzypczak), Armin Ćerimagić - Igor Angulo.

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Bartosz Jaroch, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz (54' Rafał Zaborowski) - Aleksander Jagiełło, Radosław Bartoszewicz, Maciej Machalski (85' Mateusz Długołęcki), Maksymilian Banaszewski (69' Krzysztof Kopciński), Patryk Kubicki - Przemysław Kita.

Żółte kartki: Danch, Przybylski (Górnik) oraz Rackiewicz, Janiszewski, Bartoszewicz, Jaroch (Znicz).

Czerwona kartka: Bartosz Kopacz (Górnik) /40', za faul/.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Górnik Zabrze awansuje do Lotto Ekstraklasy?