Gol legionisty nominowany do tytułu bramki kolejki Ligi Mistrzów

Szerokim echem odbił się środowy mecz Legii z Realem, zakończony wynikiem 3:3. Kibice przed telewizorami zobaczyli nie tylko ciekawe widowisko, ale również piękne gole.

Paweł Kapusta
PAP / Bartłomiej Zborowski

Tak piękne, że bramka Vadisa Odjidji-Ofoe została nominowana przez UEFA do tytułu gola całej kolejki Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy - Odjidja-Ofoe w 40. minucie spotkania zabawił się obrońcami Realu i uderzeniem zza pola karnego zerwał "pajęczynę" w bramce strzeżonej przez Kaylora Navasa. Golkiper Królewskich nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia - strzał pomocnika Legii był po prostu nie do wyjęcia. UEFA uznała, że belgijski piłkarz ghańskiego pochodzenia zasłużył sobie na nominację.

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyny gol z meczu przy Łazienkowskiej nominowany w tym plebiscycie. Oprócz trafienia zawodnika Legii Warszawa nominację otrzymał również - nie mogło być zresztą inaczej - gol Garetha Bale'a z pierwszej minuty meczu.

Oprócz goli zawodników Legii i Realu nominowane zostały również trafienia Mesuta Oezila w meczu z Łudogorcem Razgrad, Antoine'a Griezmanna w mecz z FK Rostów oraz Thomasa Meuniera w meczu z FC Basel.

Głosować można TUTAJ.

Czy piłkarze Legii przeniosą znakomitą formę z Ligi Mistrzów na grunt Ekstraklasy?