Premier League: bezradny Fabiański w meczu z Manchesterem United

Manchester United wygrał ze Swansea City 3:1 w niedzielnym meczu 11. kolejki Premier League. Trzy razy piłkę z własnej siatki wyciągał Łukasz Fabiański.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Stu Forster
Po pierwszej połowie nie było co zbierać po drużynie Swansea City. Oba zespoły potrzebowały zwycięstwa w tym spotkaniu, ale od grała tylko jedna ekipa - Manchester United.

Po kwadransie goście prowadzili 1:0. Fantastyczny strzał z woleja z 18 metrów oddał Paul Pogba i żadnych szans na skuteczną interwencję nie miał Łukasz Fabiański.

Kilka chwil później było już 2:0. Rooney zagrał przed pole karne do Zlatana Ibrahimovicia, który minął rywala i zdecydował się na strzał z 20 metrów. Futbolówka nie leciała w róg bramki, a mimo to "Fabian" skapitulował. W tej sytuacji powinien zachować się lepiej.

Po kolejnych 12 minutach Fabiański ponownie musiał sięgnąć do własnej siatki. Następną asystę zaliczył Rooney, a Ibrahimović strzałem lewą nogą zaskoczył golkipera Swansea City.

Gospodarze ani razu w pierwszej połowie nie zagrozili bramce strzeżonej przez de Geę. W drugiej długo nie zapowiadało się na to, że Czerwone Diabły stracą gola w to popołudnie.

Tlen Łabędziom podał Mike van der Hoorn, który w 69. minucie wykorzystał dośrodkowanie Gylfiego Sigurdssona z rzutu wolnego i strzałem głową zdobył bramkę.

To było wszystko na co było stać Swansea City. Man Utd zwyciężył 3:1 będąc drużyną dużo lepszą.

Swansea City - Manchester United 1:3 (0:3)
0:1 - Paul Pogba 15'
0:2 - Zlatan Ibrahimović 21'
0:3 - Zlatan Ibrahimović 33'
1:3 - Mike van der Hoorn 69'

Swansea: Fabiański - Rangel, van der Hoorn, Mawson, Kingsley - Routledge (46' Barrow), Ki, Britton (70' Fer), Sigurdsson - Llorente (46' Montero), Baston.

Man Utd: de Gea - Young, Jones, Rojo, Darmian - Fellaini, Carrick - Mata (81' Lingard), Pogba (90+3' Fosu-Mensah), Rooney - Ibrahimović.

Żółte kartki: Ibrahimović, Mata (Man Utd).