Henning Berg selekcjonerem reprezentacji Norwegii?

Henning Berg będzie kolejnym po Stanisławie Czerczesowie byłym trenerem Legii Warszawa, który zostanie opiekunem drużyny narodowej? Norweskie media wymieniają go wśród kandydatów do zastąpienia Pera-Mathiasa Hoegmo.

Maciej Kmita

Per-Mathias Hoegmo w środę został zwolniony ze względu na bardzo słabe wyniki. Norwegia przegrała pięć z sześciu ostatnich spotkań, a wygrała tylko mecz z San Marino (4:1), ale do 77. minuty remisowała z "Kopciuszkiem" 1:1.

Wśród kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Norwegii wymienia się nazwisko Henninga Berga. Były trener Legii Warszawa od maja jest szkoleniowcem Videotonu Szekesfehervar. Prowadzony przez niego zespół po 15 kolejkach jest wiceliderem węgierskiej ekstraklasy i ma tylko trzy punkty do będącego na szczycie Vasasu Budapeszt.

Poza Bergiem na giełdzie nazwisk wymienia się między innymi Stale Solbakkena, Larsa Lagerbaecka, Ole Gunnara SolskjaeraRonny'ego Deilę czy Kjetila Rekdala.

Berg pracował w Legii od grudnia 2013 do października 2015 roku, gdy przy Łazienkowskiej 3 zastąpił go Stanisław Czerczesow, który po odejściu z Warszawy został selekcjonerem reprezentacji Rosji.

Podczas kadencji Norwega stołeczny klub sięgnął po mistrzostwo oraz Puchar Polski, a w sezonie 2014/2015 jego Legia ustanowiła trzy polskie rekordy w europucharach: kolejnych zwycięstw (9), kolejnych spotkań bez porażki (11) i minut bez straconego gola (644).

Berg prowadził Legię łącznie w 97 oficjalnych meczach: 59 z nich wygrał, 17 zremisował, 19 przegrał, a dwa spotkania zostały zweryfikowane jako walkower na niekorzyść warszawian.

Henning Berg byłby dobrym selekcjonerem reprezentacji Norwegii?