Puchar UEFA: Udinese pokonało Zenit, remis HSV

W meczach 1/8 finału Pucharu UEFA emocji nie zabrakło. Udinese, które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Lecha pokonało 2:0 broniący trofeum Zenit, Olympique Marsylia ograł 2:1 Ajax Amsterdam, a Werder 1:0 Saint Etienne. Rozczarowało HSV, które tylko zremisowało 1:1 z Galatasaray. Na placu gry pojawił się jeden Polak, mowa tu o Sewerynie Gancarczyku, którego Metalist uległ 0:1 Dynamo Kijów.

Adam Kiołbasa

CSKA Moskwa po dość dobrym meczu ograło 1:0 Szachtar Donieck. Decydującego gola zdobył w 50. minucie z rzutu karnego lider klasyfikacji strzelców UEFA CUP - Vagner Love. Mariusz Lewandowski niestety nie zagrał i przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Metalist Charków, który znakomicie spisuje się w defensywie, tym razem stracił bramkę i musiał uznać wyższość Dynama Kijów. Gospodarze wygrali dzięki trafieniu Vukojevicia, a w barwach gości cały mecz rozegrał Seweryn Gancarczyk, który nawet zobaczył żółtą kartkę.

Rozczarowało HSV. Klub z Bundesligi do przerwy przegrywał z Galatasaray Stambuł, aby ostatecznie zremisować 1:1. Zespół z Turcji od 53. minuty grał w dziesiątkę, po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Asik, ale Hamburger nie zdołał wykorzystać liczebnej przewagi.

W Paryżu kibice nie zobaczyli ani jednej bramki. Co prawda w konfrontacji Paris Saint Germain ze Sportingiem Braga sytuacji strzeleckich nie brakowało, ale już skuteczności tak.

Po wyeliminowaniu AC Milanu, Werder Brema skromnie, ale pokonał 1:0 Saint Etienne. O zwycięstwie ekipy z Bundesligi zadecydował gol Naldo, chociaż trzeba przyznać, że triumf nie przyszedł miejscowym łatwo.

Manchester City od samego początku był zespołem zdecydowanie lepszym od AaB Aalborg i jak najbardziej zasłużenie ograł Duńczyków 2:0. Anglicy już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą Caicedo, a wynik pojedynku na 2:0 w 30. ustalił Wright Phillips.

W Marsylii Olympique stanął na wysokości zadania i okazał się lepszy od Ajaksu, ale Holendrzy przed rewanżem mają spore szanse na awans. Co prawda po golach Cheyrou i Nianga przegrywali 0:2, ale bramka z rzutu karnego Suareza daje drużynie z Amsterdamu spore szanse na zakwalifikowanie się do ćwierćfinału.

Broniący Pucharu UEFA Zenit Sankt Petersburg, chociaż bardzo długo remisował w Udinese Calcio, które w 1/16 wyeliminowało poznańskiego Lecha, to ostatecznie uległ 0:2. O triumfie Włochów zadecydowała gra do końca, bowiem dopiero w 85. minucie dał im prowadzenie Fabio Quagliarella, a w 90. wynik rywalizacji na 2:0 z rzutu karnego ustalił Antonio Di Natale.