Liga Europy: Austria Wiedeń przegrała z Rumunami, Aduriz przed Teodorczykiem

Austria Wiedeń przegrała 1:2 z Astrą Giurgiu i tylko AS Roma jest pewna awansu z grupy E. Łukasz Teodorczyk nie został liderem klasyfikacji strzelców, ale może cieszyć się z wejścia RSC Anderlechtu do fazy pucharowej Ligi Europy.

PAP/EPA / LUIS TEJIDO

W bramce AS Roma nie było Wojciecha Szczęsnego. Trener Luciano Spalletti stawia konsekwentnie na Alissona w Lidze Europy. Klub Polaka wygrał 4:1 z Viktorią Pilzno i awansował do fazy pucharowej. W tej samej grupie Austria Wiedeń podjęła Astrę Giurgiu i miała problem z rozmontowaniem defensywy Rumunów. Więcej działo się na jej połowie.

Dlatego gol na 1:0 dla Austrii w 57. minucie był dość niespodziewanym zwrotem akcji. Lukas Rotpuller został w polu bramkowym po stałym fragmencie, a obrońcy Astry kompletnie o nim zapomnieli, więc pozostało tylko dostawić stopę do dośrodkowania z prawej strony.

Austria kończyła mecz w osłabieniu. Raczkowski pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę Alexandrowi Grunwaldowi, a pomocnik nawet specjalnie nie protestował po decyzji Polaka. Rumuni zdążyli przekuć przewagę liczebną w gole na 2:1, dzięki czemu wyprzedzili wiedeńczyków w tabeli i stoczą z nimi korespondencyjny pojedynek o awans w 6. kolejce.

Kilka godzin wcześniej RSC Anderlecht zwyciężył 3:1 z Gabala FK i czekał na wynik meczu AS Saint-Etienne z 1.FSV Mainz. Tylko sukces przedstawiciela Bundesligi komplikował sytuację klubu Łukasza Teodorczyka. Piłkarze Mainz oddawali więcej strzałów, ale nie potrafili udokumentować przewagi statystycznej golem. Remis 0:0 to korzystny wynik dla Anderlechtu, który ma awans w kieszeni.

Gorsza wiadomość dla Teodorczyka to bramka Aritza Aduriza w meczu z US Sassuolo. Jego Athletic Bilbao odrobił z nawiązką stratę gola i zwyciężył 3:2, a doświadczony napastnik jest samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców z trafieniem przewagi nad Polakiem. Sassuolo wypadło za burtę podobnie jak wcześniej Inter Mediolan.

Coraz gorsza jest sytuacja znajomych Legii Warszawa z eliminacji Ligi Mistrzów. Dundalk FC spadł po raz pierwszy z miejsca premiowanego awansem wskutek porażki 0:1 z AZ Alkmaar. Irlandczycy stracili gola już w 9. minucie po strzale Wouta Weghorsta.

GRUPA A

Manchester United - Feyenoord Rotterdam 4:0 (1:0)

GRUPA B

Olympiakos Pireus - Young Boys Berno 1:1 (0:0) 1:0 - Konstantinos Fortounis 49' 1:1 - Guillaume Hoarau 55'