La Liga: pewne zwycięstwo Atletico Madryt

W meczu 13. kolejki La Liga Atletico Madryt pokonało Osasunę Pampeluna 3:0. Między 36. a 37. minutą gospodarze stracili dwa gole, a wcześniej nie wykorzystali rzutu karnego.

Bartosz Zimkowski
Kevin Gameiro Getty Images / Kevin Gameiro
Atletico Madryt miało furę szczęścia, że przed upływem pierwszego kwadransa nie przegrywało z Osasuną Pampeluna. W 14. minucie Jose Maria Gimenez sfaulował Oriola Rierę we własnym polu karnym. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Roberto Torres, ale uderzył na dobrej wysokości dla bramkarza i w róg, który wybrał Jan Oblak. Słowak sparował futbolówkę do boku i uchronił swój zespół od utraty gola.

Goście w 60 sekund "załatwili" Osasunę. Najpierw w 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Diego Godin wygrał pojedynek z Rierą i z pięciu metrów zdobył swoją pierwszą ligową bramkę w tym sezonie w La Liga.

Chwilę później było już 2:0. Kevin Gameiro znalazł się oko w oko z bramkarzem i tej klasy napastnik takich okazji nie marnuje. Spokojnym uderzeniem w róg podwyższył prowadzenie Atletico.

W drugiej połowie nie działo się praktycznie nic ciekawego. Jedyną z niewielu sytuacji, nad którą warto się pochylić, miała miejsce w 68. minucie. Goście reklamowali zagranie piłki ręką przez gracza miejscowych - Oiera - i mieli rację. To powinien być rzut karny, ale sędzia nie wskazał na "wapno".

Ostatecznie Atletico wygrało 3:0, ponieważ w 90. minucie rezerwowy Yannick Ferreira Carrasco wykorzystał błąd obrońcy i płaskim strzałem postawił kropkę nad "i". Atletico przesunęło się na czwarte miejsce. Do prowadzącego Realu Madryt traci dziewięć punktów.

Osasuna Pampeluna - Atletico Madryt 0:3 (0:2)
0:1 - Diego Godin 36'
0:2 - Kevin Gameiro 37'
0:3 - Yannick Ferreira Carrasco 90'

W 14. minucie Roberto Torres (Osasuna) nie wykorzystał rzutu karnego (Oblak obronił).

Osasuna: Perez - Bonnin (46' Garcia), Flano, U.Garcia, C.Clerc - Berenguer (73' de las Cuevas), Oier, Causić, R.Torres - Kenan (57' Riviere), O.Riera.

Atletico: Oblak - Juanfran, J.Gimenez, Godin, Hernandez - Gabi, Tiago, Koke - A.Correa (65' Ferreira-Carrasco), Griezmann (84' Partey), Gameiro (70' Níguez).

Żółte kartki: Bonnin, Causic (Osasuna) oraz Mendes, Gimenez (Atletico).

Sędzia: Antonio Mateu.

Messi, Neymar, Suárez kontra Ronaldo, Ramos, Benzema! Zobacz El Clásico, najważniejszy ligowy mecz w Europie 3 grudnia NA ŻYWO w Eleven, na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Czy Atletico zostanie mistrzem Hiszpanii?