Premier League: koszmarne popołudnie dla Łukasza Fabiańskiego. Polak wpuścił pięć goli

Łukasz Fabiański przeżył kolejne koszmarne popołudnie w Premier League. W 14. kolejce Swansea City przegrała z Tottenhamem Hotspur aż 0:5.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Fabiański Getty Images / Christopher Lee / Łukasz Fabiański
Paradoksalnie najlepszym zawodnikiem Swansea City był Łukasz Fabiański. Polak uwijał się jak w ukropie na White Hart Lane i w pojedynkę musiał przeciwstawiać się rywalom. Obronił 10 strzałów, ale pięć trafiło do jego siatki. Przy żadnym nie zawinił.

Pięć minut przed przerwą po raz pierwszy wyciągnął piłkę z siatki. Po bardzo kontrowersyjnym faulu na Dele Allim sędzia wskazał na "wapno", a gola strzelił nie kto inny jak Harry Kane. Tego popołudnia napastnik reprezentacji Anglii zdobył dublet - tak jak Christian Eriksen. Jednego gola dołożył Heung-Min Son, który pięknym wolejem pokonał polskiego golkipera.

Swansea City jest ostatnia w tabeli i Fabiański wpuścił aż 31 bramek - najwięcej w całej Premier League.

Koszmarny sezon ma także Leicester City. Lisy przegrały siódmy mecz, a tym razem uległy ostatniemu zespołowi ligi Sunderlandowi 1:2. Na ławce rezerwowych próżno było szukać Marcina Wasilewskiego czy Bartosza Kapustki.

Po sześciu porażkach z rzędu przełamało się Crystal Palace. Orły w dobrym stylu rozprawiły się z Southampton, ogrywając Świętych aż 3:0. Bohaterem został strzelec dwóch bramek Christian Benteke.