Rosja: błysk Artura Jędrzejczyka (wideo)

W poniedziałkowym meczu 17. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Kryljami Sowietow Samara (1:1) swoją pierwszą ligową asystę w sezonie zaliczył Artur Jędrzejczyk z FK Krasnodar.

Maciej Kmita
Artur Jędrzejczyk Newspix / Łukasz Grochala/Cyfrasport / Na zdjęciu: Artur Jędrzejczyk

Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut na lewej stronie defensywy, a w 48. minucie zaliczył asystę przy golu Fiodora Smołowa na 1:0. Artur Jędrzejczyk złamał akcję z lewego skrzydła do środka i podał piłkę do ustawionego przed polem karnym kolegi, który po chwili pokonał bramkarza rywali.

Zobacz asystę Artura Jędrzejczyka (od 2:38):

To trzecia asysta Jędrzejczyka w tym sezonie, ale pierwsza w rosyjskiej ekstraklasie - dwie poprzednie zanotował w meczach Ligi Europy. Co ciekawe, to też jego pierwsza asysta w Priemjer-Lidze od... 24 sierpnia 2014 roku.

29-latek nie gra w każdym meczu Krasnodaru, ale można o nim powiedzieć, że jest podstawowym zawodnikiem rosyjskiego zespołu. Wystąpił do tej pory w 20 z 28 spotkań, ale tylko dlatego, że z uwagi na grę na trzech frontach trener Igor Szalimow stosują dużą rotację zawodników.

Artur Jędrzejczyk powinien odejść z FK Krasnodar do mocniejszej ligi?