Bauhaus Liga ASOBAL: FC Barcelona Lassa nie zwalnia tempa, jedna bramka Kamila Syprzaka

W spotkaniu 14. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL, broniąca mistrzowskiego tytułu FC Barcelona Lassa z Kamilem Syprzakiem w składzie pokonała Helvetia Anaitasuna (30:22).

Tomasz Rosiński
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)
Ekipa z Barcelony była zdecydowanym faworytem środowego pojedynku i potwierdziła swoją wyższość nad Helvetią, odnosząc czternaste zwycięstwo w sezonie.

Gościom udawało się dotrzymywać kroku gospodarzom tylko do trzynastej minuty, kiedy na tablicy świetlnej widniał remis 5:5. Od tego momentu przyspieszyli mistrzowie Hiszpanii, którzy szybko wypracowali sobie pięć bramek przewagi (10:5).

Umiejętnie poczynaniami Katalończyków kierował Kirył Łazarow, którego wspierał Aitor Arino, a miejscowi szczypiorniści triumfowali w pierwszej połowie 15:13.

Po zmianie stron podopieczni Xaviera Pascuala spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, zaś praktycznie nie do zatrzymania dla rywali był Wael Jallouz (23:17). Ostatecznie FCB ograła Helvetia Anaitasuna 30:22.

Syprzak zapisał na swoim koncie jedno trafienie (na dwie próby).