Ligue 1: Auxerre ograło Olympique Lyon, kolejny gol Jelenia

Ireneusz Jeleń oraz Thomas Kahlenberg zapewnili AJ Auxerre zwycięstwo w meczu z Olympique Lyon. Podopieczni Jeana Fernandeza niespodziewanie pokonali lidera na Stade Gerland 2:0. W drugim niedzielnym spotkaniu Grenoble Foot ograło AS Saint Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Olympique Lyon niespodziewanie doznał kolejnej porażki. Zespół Claude Puela odpadł ostatnio z Ligi Mistrzów i Pucharu Francji, w lidze przegrał z Lille OSC, a w niedzielę ponownie musiał uznać wyższość niżej notowanego rywala. Trzy punkty ze Stade Gerland po raz pierwszy od 1996 roku wywieźli piłkarze AJ Auxerre. Goście objęli prowadzenie w 42. minucie po golu Ireneusza Jelenia. Polak otrzymał podanie od Thomasa Kahlenberga i w sytuacji sam na sam pokonał Hugo Llorisa. Zawodnicy OL dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale choć dłużej utrzymywali się przy piłce i oddawali więcej strzałów na bramkę rywala, nie potrafili odwrócić losów spotkania. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik ustalił Kahlenberg, Auxerre wygrało 2:0 i awansowało na 10. pozycję w tabeli Ligue 1. Jeleń przebywał na boisku do 70. minuty, na ostatnie 20 minut zastąpił go Daniel Niculae. Cały mecz rozegrał natomiast Dariusz Dudka.

W wyniku tej porażki Olympique Lyon może stracić pozycję lidera, którą utrzymuje od połowy września. Szansę na awans na pierwsze miejsce w tabeli ma Paris Saint Germain, stołeczny klub w niedzielę wieczorem zmierzy się z Olympique Marsylia.

Beniaminek z Grenoble, który nie przegrał żadnego z poprzednich pięciu spotkań, w niedzielę przedłużył dobrą serię. Tym razem podopieczni Mehmeda Bazdarevicia pokonali 1:0 AS Saint Etienne. Zwycięstwo na Stade des Alpes gospodarzom zapewnił doświadczony, 34-letni Nassim Akrour, który już w doliczonym czasie gry strzelił gola na wagę cennych trzech punktów.