Ligue 1: porażka PSG, pół meczu Krychowiaka. Bez rewelacji

Mistrzowie Francji wciąż zawodzą. W sobotę zespół Grzegorza Krychowiaka przegrał na wyjeździe z Guingamp 1:2. Polak na boisko wszedł po przerwie.
Michał Piegza
PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON

Grudzień jest fatalny dla Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji nie potrafią zwyciężyć w Ligue 1. W sobotnim spotkaniu z EA Guingamp przed przerwą gracze z Paryża mieli przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Goście grali statycznie, ich zagrania potrafili przewidzieć rywale. Nic dziwnego, że w pierwszej części kibice obejrzeli jeden celny strzał na bramkę. Gospodarze nie kwapili się do ataku, czym uśpili PSG.

Po przerwie na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak i początkowo wydawało się, że pomoże swojej drużynie i twardą grą w środku pola doda jej jakości. W 54. minucie Edinson Cavani znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego strzał z kilku metrów zdołał wybić Karl Johnsson. Chwilę później niecelnie uderzył po drugiej stronie boiska Mustapha Diallo.

Gospodarze prowadzenie objęli w 66. minucie. Piłkę w okolicach środka pola stracił Layvin Kurzawa i miejscowi wyprowadzili błyskawiczną kontrę, którą pewnie wykończył Yannis Salibur. Zawodnik Gunigamp strzelał z trudnej pozycji, ale doskonale uderzył. Pięć minut później było już 2:0! Kontra Guingamp, po mądrym rozegraniu piłki gospodarze wyszli z przewagą 3 na 2. Piłkę przed bramkarzem otrzymał Nill De Pauw i podwyższył prowadzenie miejscowych.

PSG kontakt złapało dziewięć minut później. Kurzawa włączył się do akcji ofensywnej, dograł do Edinsona Cavaniego, a ten z kilku metrów wbił piłkę do bramki.

W doliczonym czasie Urugwajczyk uderzał głową z kilku metrów, ale trafił w twarz wychodzącego z bramki Karla Johnssona, a po chwili jeden z obrońców wybił piłkę z pustej bramki!

Na więcej paryżan nie było już stać i mistrzowie Francji wciąż są bez wygranej w grudniu w Ligue 1. Gorąco będzie w paryskim klubie w najbliższym czasie.

EA Guingamp - PSG 2:1 (0:0)
1:0 - Salibur 66'
2:0 - De Pauw 71'
2:1 - Cavani 80'

Guingamp: Karl Johnsson - Jordan Ikoko, Christophe Kerbrat, Jeremy Sorbon, Fernardo Marcal, Mustapha Diallo, Lucas Deaux, Nill De Pauw (79' Etienne Didot), Yannis Salibur, Marcus Coco 23 Jimmy Briand

PSG: Alphonse Areola - Serge Aurier, Thiago Silva, Marquinhos, Layvin Kurzawa, Marco Verratti, Thiago Motta (46' Grzegorz Krychowiak), Blaise Matuidi, Christopher Nkunku (72' Jean-Kevin Augustin), Edinson Cavani, Angel di Maria (62' Lucas Moura).

Sędzia: Fredy Fautrel.