Primera Division: przebudzenie Atletico Madryt

Będące ostatnio w kryzysie Atletico Madryt w sobotnie popołudnie skromnie pokonało UD Las Palmas 1:0. Jedynego gola w 59. minucie zdobył Saul Niguez.

Michał Piegza
PAP/EPA / BALLESTEROS
Przechodzące sportowy kryzys Atletico skromnie pokonało Las Palmas. Gospodarze mieli z niżej notowanym rywalem spore problemy. Pierwsza groźniejsza sytuacja miała miejsce w 16. minucie. Wówczas strzał Saula Nigueza odbił się od słupka. Przyjezdni drużynie ze stolicy Hiszpanii palcem pogrozili kwadrans później. Wówczas w zamieszaniu strzał lecący w światło bramki zablokował obrońca, a poprawka Michela przeszła metr obok bramki.

Trzy minuty później atomowy strzał z ok. 30 metrów oddał Mauricio Lemos, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut bramkowy. Przed przerwą Atletico mogło zdobyć gola w 39. minucie, kiedy aktywny z przody Kevin Gameiro w biegu uderzył, ale pomylił się o metr.

Po zmianie stron goście, którzy w pierwszej części dłużej utrzymywali się przy piłce wciąż nie pozwalali Atletico na zbyt wiele. W 59. minucie Las Palmas powinno objąć prowadzenie. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Roque Mesa, ale strzał z boku bramki odbił golkiper!

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na przyjezdnych. Strata na własnej połowie tragicznie zakończyła się dla zespołu Las Palmas. Wprawdzie pierwszy strzał z ok. 20 metrów został zablokowany, ale poprawka bezproduktywnego do tej pory Saula Nigueza wylądowała w bramce tuż przy słupku.

Po stracie gola Las Palmas nie było w stanie poważniej zagrozić gospodarzom. Jedynie w 64. minucie po dograniu do Michela zrobiło się gorąco, jednak zawodnik gości nie trafił w bramkę.

W końcowych dwudziestu minutach Atletico nie pozwalało rywalom na zbyt wiele. Las Palmas starało się znaleźć lukę w dziurawej ostatnio defensywie zespołu z Madrytu, ale ostatecznie nie udało się to drużynie z Wysp Kanaryjskich.

Atletico Madryt -  UD Las Palmas 1:0 (0:0)
1:0 - Saul Niguez 59'

Atletico Madryt: Miguel Angel Moya - Sime Vrsaljko, Stefan Savić, Diego Godin, Lucas Hernandez, Saul Niguez, Gabi, Koke, Yannick Ferreira Carrasco (77' Fernando Torres), Kevin Gameiro (84' Nicolas Gaitan), Antoine Griezmann (90' Thomas Partey).

UD Las Palmas: Javi Varas - Michel Rocha, Mauricio Lemos, Pedro Bigas, Helder Lopes (84' Dani Castellano), Angel Montoro, Nabil El Zhar (86' Jeronimo Momo), Vicente Gomez (84' Tana), Roque Mesa, Jonathan Viera, Marko Livaja.

Żółte kartki: Saul (Atletico), Mesa (Las Palmas).

Sędzia: Mario Melero.

Atletico Madryt kryzys formy ma za sobą?