Primera Division: Sevilla zdemolowała rywala. Padły 4 bramki w 10 minut!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/Julio Munoz /
PAP/EPA / EPA/Julio Munoz /

Między 25. i 35. minutą Sevilla zdobyła na własnym boisku 4 gole w starciu z Malagą! Ostatecznie derby Andaluzji zakończyły się wynikiem 4:1. W innym spotkaniu kolejny komplet oczek zgarnął Real Sociedad.

Tylko jedną porażkę w ośmiu ostatnich ligowych meczach poniósł Real Sociedad. Baskowie tym razem pokonali na wyjeździe Granadę 2:0. Wynik meczu otworzył Jon Bautista, który trafił do siatki po dośrodkowaniu Estebana Granero zaledwie 2 minuty po tym, jak pojawił się na boisku! Chwilę później rezultat podwyższył po uderzeniu z półwoleja Juanmi.

Za sprawą kolejnego zwycięstwa Sociedad utrzyma się na 5. pozycji w tabeli i ma tyle samo punktów co Villarreal.

Prawdziwe tornado przeszło przez Sewillę. Zdobywcy Ligi Europy w ciągu 10 minut pierwszej połowy zdobyli aż 4 gole w spotkaniu z Malagą! Ze świetnej strony pokazał się Luciano Vietto, który ustrzelił dublet. Argentyńczyk najpierw wykorzystał kapitalne zagranie Stevena N'Zonziego, a następnie wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości po błędzie golkipera gości. Chwilę później składną akcję skutecznie wykończył Wissam Ben Yedder, a Vietto dołożył asystę przy trafieniu Vitolo!

W 10 minut zrobiło się 4:0 i gospodarze mogli kontrolować wydarzenia na Sanchez Pizjuan. Znów nie popisał się hiszpański sędzia Clos Gomez. Po godzinie gry odgwizdał rzekomy faul Adila Ramiego, któremu pokazał żółtą kartkę. Francuz nie zgodził się z decyzją, ostro gestykulował, za co od razu obejrzał drugie "żółtko" i musiał opuścić plac gry! Z rzutu wolnego skorzystali goście, a konkretnie Sandro Ramirez, który popisał się kapitalnym strzałem i zdobył honorowego gola. Na więcej Malagę nie było stać i w derbach Andaluzji gospodarze wygrali 4:1.

W tym sezonie Sevilla wygrała 7 na 8 meczów rozgrywanych na własnym boisku (porażka jedynie z Barceloną). Głównie dzięki świetnej dyspozycji na Sanchez Pizjuan podopieczni Jorge Sampaoliego wskoczyli na drugą pozycję w tabeli. W niedzielę zdobywcę Ligi Europy może jednak wyprzedzić FC Barcelona, która w derbach zmierzy się z Espanyolem.

Granada CF - Real Sociedad 0:2 (0:0) 0:1 - Jon Bautista 56' 0:2 - Juanmi 69'

Sevilla FC - Malaga CF 4:1 (4:0) 1:0 - Luciano Vietto 25' 2:0 - Luciano Vietto 28' 3:0 - Wissam Ben Yedder 34' 4:0 - Vitolo 35' 4:1 - Sandro Ramirez 64'

Czerwona kartka: Adil Rami /61', za drugą żółtą/ (Sevilla).

W kolejnym domowym meczu (15 stycznia) Sevilla zagra z Realem Madryt. Jak zakończy się to spotkanie?