SPL: Łatwe zwycięstwo Mandarynek

W zaległym spotkaniu 29. kolejki Scottish Premier League Dundee United pokonał na Fir Park w Motherwell Gretnę 3:0. W bramce gości cały mecz rozegrał Łukasz Załuska, natomiast Artur Krysiak poczynania kolegów oglądał z ławki rezerwowych The Weddingmakers.

Daniel Rosół

Goście objęli prowadzenie w 15. minucie meczu po rzucie rożnym wykonywanym przez Jamesa O'Briena. Po dośrodkowaniu napastnika United piłkę w polu karnym zgrywał Christian Kalveness, a Grega Fleminga pokonał Garry Kenneth.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze Craiga Leveina podwyższyli prowadzenie za sprawą Morgaro Gomisa. Niespełna kwadrans później David Robertson ustalił końcowy wynik, wykorzystując podanie Kalvenessa.

Piłkarze United, wygrywając w czwartek z Gretną, przełamali złą passę w spotkaniach z beniaminkiem. Choć trudno w to uwierzyć to walczący o utrzymanie The Weddingmakers byli górą w dwóch poprzednich tegorocznych meczach z walczącą o przepustki do Pucharu UEFA ekipą Craiga Leveina.

Po 28 meczach Mandarynki z dorobkiem 45 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli Scottish Premier League. Gretna z zaledwie 11 punktami na koncie zamyka ligową stawkę.

Gretna FC - Dundee United 0:3 (0:1)
0:1 - Kenneth 15'
0:2 - Gomis 50'
0:3 - Robertson 64'