Puchar Króla: Athletic Bilbao pokonał Barcelonę. Dwie czerwone kartki w meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUIS TEJIDO /
PAP/EPA / LUIS TEJIDO /

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla Athletic Bilbao pokonał u siebie Barcelonę 2:1. Gospodarze kończyli spotkanie w "dziewiątkę" po dwóch czerwonych kartkach.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym meczu 2017 roku trenerzy Athletic i Barcelony nie dali odpocząć swoim największym gwiazdom. W Bilbao postawiono na podstawowe składy, dzięki czemu spotkanie nie zawiodło kibiców.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach zdobytych w ciągu 3 minut. Najpierw do siatki trafił weteran hiszpańskich boisk, Aritz Aduriz, który wykorzystał dośrodkowanie Raula Garcii. Chwilę później Athletic wykorzystał fatalne rozegranie piłki przez Barcelonę. Do bramki asystę piętką dołożył Aduriz, a wynik podwyższył Inaki Williams.

Piłkarze Barcelony nie błyszczeli i w pierwszej połowie mieli głównie spore pretensje do sędziego Davida Fernandeza Borbalana. Arbiter nie zauważył bowiem chamskiego zachowania Aduriza, który uderzył w szyję Samuel Umtitiego, a tuż przed przerwą nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego po faulu na Neymarze.

Po zmianie stron szybko kontaktowego gola zdobył Lionel Messi. Argentyńczyk świetnie przymierzył z rzutu wolnego i nowy rok rozpoczął z bramkową zdobyczą. Przy wyniku 2:1 gra przeniosła się do środka boiska. Coraz częściej dochodziło do ostrych wejść, przez co pachniało czerwoną kartką dla jednego z graczy.

Taka sytuacja miała miejsce na kwadrans przed końcem meczu. Raul Garcia, zupełnie niepotrzebnie, sfaulował w środku boiska Neymara i po raz drugi obejrzał "żółtko". Co więcej, w 80. minucie los ofensywnego pomocnika Athletic podzielił... jego kolega z drużyny - Ander Iturraspe i w końcówce Barcelona grała z przewagą dwóch zawodników!

Wyrównanie było blisko, ale w ostatniej akcji meczu Messi w ogromnym kotle w polu karnym trafił jedynie w słupek. Ostatecznie goście nie wykorzystali poważnego osłabienia Basków i pierwszy mecz o ćwierćfinał zakończył się zwycięstwem Athletic 2:1.

Rewanż odbędzie się za tydzień.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:1 (2:0) 1:0 - Aritz Aduriz 25' 2:0 - Inaki Williams 28' 2:1 - Lionel Messi 52'

Athletic Bilbao: Gorka Iraizoz - Eneko Boveda, Aymeric Laporte, Xabier Etxeita, Mikel Balenziaga - Ander Iturraspe, Mikel San Jose - Inaki Williams (83' Gorka Elustondo), Raul Garcia, Enric Saborit (68' Iker Muniain) - Aritz Aduriz (78' Javi Eraso).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti (88' Paco Alcacer), Jordi Alba - Ivan Rakitić (71' Andre Gomes), Sergio Busquets, Andres Iniesta - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.

Żółte kartki: Aduriz, Iturraspe, Raul Garcia (Athletic) oraz Umtiti, Iniesta, Alba, Busquets (Barcelona).

Czerwone kartki: Raul Garcia /74', za drugą żółtą/ oraz Ander Iturraspe /80', za drugą żółtą/ (Athletic).