Sparingowo: remis GKS-u Tychy z Rozwojem Katowice

W rozegranym w Chełmku meczu sparingowym GKS Tychy zremisował z Rozwojem Katowice 1:1. Gola dla tyszan zdobył Tomasz Górkiewicz, a trafienie dla Rozwoju zaliczył Marcin Kowalski.

Łukasz Witczyk
kibice GKS-u Tychy Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: kibice GKS-u Tychy
Dla trenerów obu drużyn nie był ważny wynik tego pojedynku. Zarówno w GKS-ie Tychy, jak i Rozwoju Katowice zagrało kilku testowanych zawodników. Oba kluby nie ujawniły personaliów tych graczy. Dla GKS-u był to drugi mecz kontrolny w trakcie zimowych przygotowań. W czwartek tyszanie przegrali z Górnikiem Łęczna (0:2). Z kolei dla Rozwoju był to pierwszy sparing w tym roku.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszej części gry stworzyli sobie kilka okazji, ale nie potrafili zdobyć gola. Pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobył Rozwój. W 57. minucie błąd defensywy GKS-u bez problemów wykorzystał Marcin Kowalski. Tyszanie rzucili się do odrabiania strat i udało im się to w 77. minucie, a gola zdobył Tomasz Górkiewicz.

GKS Tychy - Rozwój Katowice 1:1 (0:1)
0:1 - Marcin Kowalski (57')
1:1 - Tomasz Górkiewicz (77')

Skład GKS-u Tychy: Szymański (46. Kosiorowski) - Mączyński (46. Górkiewicz), Pańkowski, Gancarczyk, Zawodnik testowany (46. Szywacz) - Błanik (46. Rutkowski), Zasavitchi (46. Zawodnik testowany), Zawodnik testowany (46. Hirskyi), D. Duda (67. M. Duda), Kościelniak (82. Piątek) - Zawodnik testowany (55. Wróblewski).