Rennes - PSG: trzy punkty paryżan i... wielkie oczy Verrattiego

Piłkarze PSG pokonali na wyjeździe Stade Rennes 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył debiutujący w barwach zespołu z Paryża Julian Draxler.

Michał Piegza
PAP/EPA
Już pierwsza akcja paryżan powinna zakończyć się golem dla gości. Piłkę w kilka metrów przed bramką otrzymał Edinson Cavani, ale w sytuacji sam na sam uderzając szpicem buta przestrzelił.

Wydawało się, że PSG ruszy na rywala. Jednak w kolejnych minutach oglądaliśmy niewiele spięć podbramkowych. Ataki gospodarzy starał się nakręcać Kamil Grosicki, ale wszystko groźnie wyglądało jedynie do pola karnego. W 9. minucie groźny strzał, jednak wprost w bramkarza oddał debiutujący w barwach gości Julian Draxler.

W 29. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Marco Verratti starał się minąć golkipera, przewrócił się i miał nadzieję na podyktowanie rzutu karnego. Sędzia uznał, że faulu nie było. Włoch zrobił wielkie oczy, zaskoczony decyzją arbitra. Już w trakcie spotkania zaczęły powstawać memy w związku z reakcją zawodnika PSG.

W 39. minucie goście objęli prowadzenie. Verratti dogrywał piłkę wzdłuż linii pola karnego, doszedł do niej Draxler i precyzyjnym strzałem przy słupku trafił do siatki.

Po zmianie stron przewagę uzyskał zespół Kamil Grosickiego. Jednak przez wiele minut niewiele z tego wynikało. PSG skutecznie odpierał ataki rywala. W 69. minucie Wesley Said po podaniu Polaka uderzył płasko, ale wprost w bramkarza. Paryżanie odpowiedzieli dopiero w 84. minucie, kiedy Benoit Costil odbił strzał z okolic linii pola karnego Adriena Rabiota.

W doliczonym czasie po rzucie rożnym pod bramką PSG powstało ogromne zamieszanie, piłkę lecącą w kierunku bramki zatrzymał jeden z obrońców. Goście wygrali, ale ich gra wciąż pozostawia sporo do życzenia.

Stade Rennes - Paris Saint-Germain 0:1 (0:1)
0:1 - Draxler 39'

Rennes: Benoit Costil - Romain Danze, Mexer, Joris Gnagnon, Ludovic Baal - Kamil Grosicki, Gelson Fernandes (60' Adama Diakhaby), Sanjin Prcić (85' Pedro Henrique), Benjamin Andre, Yoann Gourcuff - Alddo Kalulu (66' Wesley Said).

PSG: Kevin Trapp - Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa - Marco Verratti, Thiago Motta, Blaise Matuidi, Lucas Moura (77' Angel di Maria), Edinson Cavani (70' Hatem Ben Arfa), Julian Draxler (73' Adrien Rabiot).

Żółte kartki: Verratti, Motta (PSG).

Sędzia: Benoit Bastien.

W piątek Lille zremisowało na własnym stadionie z wyżej notowanym w tabeli St. Etienne. Goście szybko objęli prowadzenie po trafieniu Romaina Hamoumy. Gospodarzom do remisu udało się doprowadzić w 71. minucie. Gola na wagę punktu zdobył Nicolas de Preville.

Lille OSC - AS Saint-Etienne 1:1 (0:1)
0:1 - Hamouma 17'
1:1 - de Preville 71'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)