Wygrany sparing KGHM Zagłębia Lubin

KGHM Zagłębie Lubin wygrało w swoim pierwszym sparingowym meczu w 2017 roku z Chrobrym Głogów 4:0. Piotr Stokowiec dał zagrać dwóm różnym jedenastkom.

Bartosz Zimkowski
PAP / Andrzej Grygiel
Do pełni zdrowia wrócił już Filip Starzyński, który pojawił się od pierwszej minuty w spotkaniu rozegranym w Lubinie na jednym z bocznych boisk.

Miedziowi już po jedenastu minutach prowadzili 1:0. I to właśnie reprezentant Polski zaliczył asystę przy tym trafieniu, chociaż przy wykonywaniu rzutu rożnego poślizgnął się, ale i tak Arkadiusz Woźniak trafił do siatki przeciwnika.

Nieco kwadrans później Starzyński sam już pokonał bramkarza. Po bardzo składnej akcji w wykonaniu Zagłębia zawodnik precyzyjnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

W przerwie Piotr Stokowiec dokonał jedenastu zmian i na murawie zameldował się m.in. Jarosław Jach, który ma kilka ofert z zagranicy. I to właśnie młodzieżowy reprezentant Polski kwadrans przed końcem spotkania podwyższył na 3:0. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Jach dobrze zamknął całą akcję. Kropkę nad "i" postawił Krzysztof Janus.

KGHM Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 4:0 (2:0)
1:0 - Arkadiusz Woźniak 11'
2:0 - Filip Starzyński 27'
3:0 - Jarosław Jach 75'
4:0 - Krzysztof Janus 83'

Zagłębie Lubin: (I połowa)  Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Sebastian Madera,  Dorde Cotra - Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piątek, Filip Jagiełło, Filip Starzyński, Jan Vlasko - Adam Buksa. (II połowa) Dominik Hładun - Daniel Dziwniel, Jarosław Jach, Dominik Jończy (76' Damian Oko), Artur Siemaszko - Łukasz Janoszka, Patryk Mucha, Paweł Żyra (76'  Kacper Szymankiewicz), Adrian Rakowski, Krzysztof Janus - Martin Nespor.

Chrobry Głogów: (I połowa) zawodnik testowany - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Seweryn Michalski, Ariel Wawszczyk, Karol Danielak, zawodnik testowany, Mateusz Machaj, Marcel Gąsior, zawodnik testowany, Konrad Kaczmarek. (II połowa) Sławomir Janicki - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kamil Szubertowski, Sebastian Bonecki (63' Michał Borecki), Maciej Kona, Michał Ilków-Gołąb (70' Karol Danielak), zawodnik testowany (55' Karol Hodowany), Łukasz Szczepaniak, Bartosz Machaj, Konrad Kaczmarek (63' Michał Bednarski).

Czy Zagłębie awansuje do europejskich pucharów?