Ligue 1: dublet Cavaniego i triumf PSG w Nantes, krótki występ Mariusza Stępińskiego

Bez niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu Ligue 1. Słabo dysponowane FC Nantes przegrało u siebie z Paris Saint-Germain 0:2. Mariusz Stępiński wszedł na boisko po przerwie, a Grzegorz Krychowiak - ze względu na uraz - nie zagrał w ogóle.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT
Gospodarze przystąpili do rywalizacji po serii czterech zwycięstw z rzędu i zanosiło się, że postawią faworytowi twardy opór. Tak się jednak nie stało. Ekipa Unaia Emery'ego nie zaprezentowała na Stade de la Beaujoire nic nadzwyczajnego, lecz Kanarkom szło jeszcze gorzej i stwarzały znikome zagrożenie pod bramką Kevina Trappa.

Siłą PSG były w sobotę indywidualności, a raczej jedna z nich - Edinson Cavani. W 21. minucie - po świetnej akcji kombinacyjnej - Lucas Moura podał z prawego skrzydła między środkowych obrońców i Urugwajczyk wykonał egzekucję płaskim uderzeniem przy słupku.

Drużyna Nantes nie miała pomysłu na skuteczną odpowiedź i już w przerwie Sergio Conceicao dokonał pierwszej zmiany. Na boisku pojawił się Felipe Pardo, który na kilka minut rozruszał ofensywę, ten zryw był jednak bardzo krótki i paryżanie szybko opanowali sytuację, spokojnie pilnując prowadzenia.

W 65. minucie było natomiast po meczu. Cavani oddał wtedy przepiękny strzał z rzutu wolnego i Maxime Dupe nawet nie drgnął. Chwilę później na placu gry zameldował się Mariusz Stępiński, lecz ani on, ani żaden z kolegów nic już nie wskórali.

Paris Saint-Germain wygrało 2:0 i ma teraz 45 punktów - tyle samo co AS Monaco. Mistrz Francji traci jedno oczko do liderującego OGC Nice, które w piątek zremisowało na wyjeździe z SC Bastia 1:1.

FC Nantes - Paris Saint-Germain 0:2 (0:1)
0:1 - Edinson Cavani 21'
0:2 - Edinson Cavani 65'

FC Nantes: Maxime Dupe - Leo Dubois, Koffi Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima, Jules Iloki (46' Felipe Pardo), Valentin Rongier, Guillaume Gillet, Amine Harit (75' Adrien Thomasson), Yacine Bammou (67' Mariusz Stępiński), Emiliano Sala.

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell, Marco Verratti (76' Adrien Rabiot), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Lucas Moura, Edinson Cavani (83' Hatem Ben Arfa), Julian Draxler (69' Angel di Maria).

Żółte kartki: Diego Carlos, Felipe Pardo (FC Nantes) oraz Marco Verratti (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Johan Hamel.