Sparingowo: porażka Bruk-Betu z mistrzem Azerbejdżanu

W drugim sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Bruk-Bet Termalica Nieciecza uległ 2:3 Karabachowi Agdam. W zespole mistrza Azerbejdżanu pełne 90 minut rozegrał Dani Quintana.

Maciej Kmita
PAP / Piotr Polak
Już po 13 minutach Słonie przegrywały z Azerami 0:2, ale do przerwy udało im się zdobyć kontaktową bramkę, której autorem był obrońca rywali, Badavi Huseynov. Pechowiec z 27. minuty zrewanżował się na kwadrans przed końcem, gdy strzelił gola na 3:1. Bruk-Bet stać było tylko na gola autorstwa Wojciecha Kędziory.

Sparing z Karabachem był drugim Bruk-Betu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. W pierwszym zespół Czesława Michniewicza pokonał 5:0 Rzemieślnika Pilzno, a w kolejnym, zaplanowanym 25 stycznia, zmierzy się z ukraińską Worską Połtawa.

Od 20 stycznia Bruk-Bet przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Niecieczanie wrócą do Polski 3 lutego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Karabach Agdam 2:3 (1:2)
0:1 - Ramazanow 5'
0:2 - Ndlovu 13'
1:2 - Huseynov (sam.) 27'
1:3 - Huseynov 76'
2:3 - Kędziora 81'

Skład Bruk-Betu: Krzysztof Baran (46' Dariusz Trela) - Dalibor Pleva (74' Krystian Peda), Kornel Osyra, Mateusz Kupczak, Guilherme (65' Sebastian Ziajka) - David Guba (58' Roman Gergel), Vlastimir Jovanović (46' Patryk Fryc), Bartłomiej Babiarz (65' Wołodymyr Kowal), Samuel Stefanik (58' Dawid Nowak), Patrik Misak (72' Bartłomiej Smuczyński) - Vladislavs Gutkovskis (58' Wojciech Kędziora).

Bruk-Bet awansuje do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym?